728 x 90

آمریکا به اقدام تلافی‌جویانه رژیم ایران هشدار داد

رابرت وود معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل
رابرت وود معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل

خبرگزاری رویترز سه‌شنبه ۱۴فروردین، در گزارشی نوشت آمریکا نسبت به هر گونه اقدام تلافی‌جویانه علیه آمریکا در قبال حمله صورت گرفته به کنسولگری‌اش در سوریه به رژیم ایران هشدار داد.

در این گزارش آمده است ارشادی معاون سفیر رژیم ایران در سازمان ملل متحد آمریکا را به بی‌ثبات کردن سوریه و منطقه متهم کرده است و اظهار داشته است: ایالات متحده مسئول تمام جنایات رژیم اسراییل است.
نماینده آمریکا در شورای امنیت در مورد تهدیدات علیه صلح و امنیت بین‌المللی (حمله اسراییل به کنسولگری رژیم در سوریه) اظهار داشت همان‌طور که کاخ‌سفید اعلام کرده است، ایالات متحده هیچ دخالتی در حمله دیروز گزارش‌شده در سوریه نداشته است و ما نیز از قبل از آن مطلع نبودیم. ما این موضوع را مستقیماً به ایران اعلام کرده‌ایم. ما نمی‌توانیم هیچ اطلاعاتی در مورد این رویداد را تأیید کنیم. همان‌طور که ما جزئیات را جمع‌آوری می‌کنیم، یک چیز واضح است: رژیم ایران و گروه‌های نیابتی و شریک آن باید از تشدید تنشها در منطقه اجتناب کنند.

رابرت وود معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل ضمن هشدار به هر گونه اقدام تلافی‌جویانه از سوی رژیم ایران گفت: ما در دفاع از پرسنل خود تردید نخواهیم کرد و هشدارهای قبلی خود را به ایران و نیروهای نیابتی آن تکرار نخواهیم کرد که از این وضعیت برای از سرگیری حملات خود علیه پرسنل آمریکایی استفاده نکنند که تکرار می‌کنیم در حمله‌یی که ما هیچ شرکت یا اطلاعاتی از پیش نداشتیم... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5eed675b-5768-4651-925b-cc8b0f0b5673"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات