728 x 90

آمریکا برای توقف حملات نظامی اسد در استان ادلب سوریه فراخوان داد

حملات نظامی اسد در استان ادلب سوریه
حملات نظامی اسد در استان ادلب سوریه

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ۱۴شهریورماه مصرانه از سوریه و حامیانش خواست تا طرحهای حمله تمام‌عیار علیه استان ادلب که در کنترل شورشیان می‌باشد را متوقف کنند.

این خواسته در حالی بیان می‌شود که شورای امنیت در حال آماده شدن برای پرداختن به این بحران می‌باشد.

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در بیانیه‌یی گفت: «در حالیکه میلیونها نفر در خطر قرار دارند، تهاجم به ادلب یک تشدید اوضاع، بدون احساس مسئولیت خواهد بود.»

او اضافه کرد: «این رژیم و حامیانش باید کمپین نظامی خود در تمامی اشکال را برای دادن اجازه برای موفقیت پروسه سیاسی تحت هدایت سازمان ملل، متوقف کنند».

با توجه به این‌که آنتونیو گوترز در مورد «فاجعه انسانی» درصورتی‌که استان ادلب با سه میلیون جمعیت مورد تهاجم قرار گیرد هشدار داد، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه بحران ادلب را مورد بررسی قرار خواهد داد...

ده کشور عضو غیرثابت شورای امنیت سازمان ملل به‌طور جداگانه نسبت به‌عملیات نظامی علیه ادلب اظهار «نگرانی عمیق» کردند و از دولت سوریه خواستند تا حفاظت از شهروندان غیرنظامی را در اولویت خود قرار دهد.

 

بیشتر بخوانید:

طراحی نظامی و زمینه‌سازی سیاسی برای حمله به ادلب به‌دستورخامنه‌ای

فراخوان به شورای امنیت ملل ‌متحد برای اخراج پاسداران و جلوگیری از یک کشتار بزرگ

در اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت آمده است که خامنه‌ای، ولی‌فقیه ورشکسته رژیم در محاصره بحرانهای داخلی و بین‌المللی، درصدد حمله به ادلب و ادامه جنگ و خونریزی به هر قیمت در سوریه است. به همین خاطر وزیر دفاع و وزیر خارجه‌اش را در روزهای اخیر به این کشور فرستاد.

وزیر دفاع آخوندها در ۲۶و ۲۷سپتامبر به سوریه سفر کرد و در دیدار با بشار اسد و فرماندهان ارتش وی گفت پاسداران و مزدورانشان در سوریه باقی خواهند ماند. بشار اسد نیز گفت: «گروهی از نیروهای داوطلب ایرانی برای جنگ به سوریه آمده‌اند که توسط افسران ایرانی هدایت می‌شوند»(خبرگزاری ایرنا-۲۷اوت۲۰۱۸).

به‌دنبال آن، وزیر خارجه ملایان در روز ۳سپتامبر در دیدار از سوریه با اشاره به کشتار قریب‌الوقوع در ادلب گفت «باقیمانده تروریستها در مناطق باقیمانده در ادلب باید پاک شوند و منطقه در اختیار مردم سوریه قرار گیرد».

 

اعزام شمار زیادی از پاسداران به ادلب

همزمان بخش زیادی از پاسداران و مزدورانشان به سمت ادلب رفته‌اند. پاسدار سرتیپ جواد غفاری، فرمانده نیروهای سپاه در سوریه، نیز در شمال سوریه مستقر شده است. بخشی از فرماندهی سپاه و چهار هزار نیروی وابسته به آن شامل مزدوران افغانی موسوم به فاطمیون، مزدوران پاکستانی موسوم به زینبیون، بخشی از نیروهای حزب‌الله لبنان و برخی از مزدوران سوری سپاه از شهرهای نبل و الزهرا در منطقه صنعتی شیخ نجار در شمال غرب حلب مستقر شده‌اند.

پادگان بحوث در جنوب شهر السفیره در جنوب شرقی حلب موسوم به پادگان رقیه و پادگان تیپ۴۷بشار اسد در شمال شهر حما و شهرک العیس در جنوب غربی حلب از دیگر مراکز تمرکز پاسداران برای حمله به ادلب است. علاوه بر این پاسداران در پادگان جورین و جبل ترکمان در استان لاذقیه در نزدیکی ادلب حضور دارند.

در سایر مناطق سوریه نیز پاسداران برای کمک‌رسانی به اشغال ادلب آمادگی دارند. ساختمان شیشه‌یی در کنار فرودگاه بین‌المللی دمشق، مرکز فرماندهی کل و مرکز لجستیک سپاه در سوریه است. پادگان شیبانی در شرق دمشق از مراکز تجمع پاسداران و مزدوران افغانی است و نیروهای مستقر در آن نقش حفاظت کاخ بشار اسد را هم ایفا می‌کنند.

 

حضور چند هزار پاسدار و شبه‌نظامی در مرز عراق

چند هزار تن از پاسداران و گروه‌های عراقی کتائب حزب‌الله، حرکت النجباء، کتائب امام علی، کتائب سید الشهداء و ابدال و همچنین نیروهای حزب‌الله لبنان در اطراف شهر آلبوکمال در مرز عراق، حضور دارند.

دانشکده آموزش دانشگاه دیرالزور یکی از مراکز فرماندهی و استقرار پاسداران در شرق سوریه است که رژیم اسم آن را قرارگاه نصر گذاشته است. فرودگاه تی-۴در نزدیکی شهر تدمر در استان حمص، از مراکز فرماندهی و تجمع پاسداران در جبهه میانی و دانشگاه یرموک (موسوم به پادگان زینب) مرکز فرماندهی نیروهای سپاه در جنوب سوریه است. پاسداران در درعا و شیخ مسکین نیز حضور دارند.

 

فراخوان مقاومت ایران

مقاومت ایران، از شورای امنیت ملل ‌متحد و کشورهای عضو می‌خواهد از جنگ‌افروزی رژیم آخوندی در ادلب که به یک فاجعه انسانی منجر خواهد شد، جلوگیری کنند و اقدامهای فوری برای اخراج پاسداران از سوریه اتخاذ کنند این لازمه پایان دادن به جنگ و کشتار در این کشور است. جنگ‌افروزی آخوندها در سوریه و به باد دادن سرمایه‌های مردم، در شرایطی است که تورم، بیکاری، گرانی و سقوط آزاد ارز کشور کمر مردم را شکسته است. مردم ایران در قیام سراسری بارها مخالفت و نفرت خود را از جنگ‌افروزی این رژیم با شعار «سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن» اعلام کرده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d52cce2d-3464-44ca-b3e7-1f80ca77948f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات