728 x 90

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۸ شهر بیش از ۴۲ هزار و ۱۰۰ نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

خوزستان در وضعیت بحرانی است بیمارستانها مملو از بیمار و اجساد قربانیان است

  • خانم مریم رجوی با تسلیت به مردم خوزستان، خامنه‌ای و روحانی را مقصران اصلی جانباختن دردناک هموطنانمان در این ابعاد دانست. آنها با سیاست‌های ضدانسانی زرخیزترین استان و منطقه ایران را به روز سیاه نشاندند و باعث اوجگیری مجدد کرونا شدند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۲۷اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۸شهر ایران از ۴۲۱۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در خراسان شمالی به ۴۸۲نفر، در خوزستان به ۲۷۵۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۲۶۵نفر، در قم به ۳۴۰۵نفر و در لرستان به ۱۱۵۵نفر رسیده است.

وضعیت در خوزستان بحرانی است و رژیم ناگزیر ۱۶ شهرستان را تعطیل کرده است. بیمارستانها مملو از مبتلایانی است که حال بسیاری از آنها وخیم است. گفته می‌شود در چند روز گذشته بیش از ۱۰۰۰نفر در شهرهای مختلف این استان جان باختند که در دست تحقیق است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «هیچ کجای کشور ما وضعیت عادی.. . ندارد و شاید هم به‌زودی وضعیت عادی نتوانیم اعلام کنیم». وی افزود: «در استان خوزستان می‌توانیم در اغلب شهرستانهای استان وضعیت را حتی فوق‌العاده تصور کنیم». (تلویزیون رژیم ۲۷اردیبهشت)

استانداری خوزستان اعلام کرد: «ادارات، بانکها و اصناف غیرضروری ۱۶ شهرستان خوزستان تا روز دوشنبه ۲۹اردیبهشت ماه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام شدند. این تعطیلی شامل شهرستانهای اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، رامهرمز، مسجدسلیمان، هفتگل، دشت آزادگان، ماهشهر، هندیجان، دزفول، شوش، شوشتر، گتوند، آبادان و خرمشهر می‌شود». (ایسنا ۲۷اردیبهشت)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: «بعد از ۲۳ فروردین‌ماه و بازگشایی‌ها، از روز حدوداً دوم اردیبهشت ماه آمار بیمارانمان بالاتر رفت». (تلویزیون رژیم ۲۶اردیبهشت)

استاندار هرمزگان گفت: «افزایش شیوع بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان نگران‌کننده است».(همشهری آنلاین ۲۷اردیبهشت)

رئیس مراقبت‌های بیماریهای واگیر در وزارت بهداشت گفت: «خطر کووید۱۹ در اکثر نقاط کشور به‌ویژه تهران را داریم.. . خطر اپیدمی کرونا در کلان‌شهر تهران برطرف نشده و موج اپیدمی کرونا در تهران برقرار است». (جوان۲۷اردیبهشت)

به‌رغم این وضعیت ستاد کرونای رژیم اعلام کرد: «تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی در سراسر کشور از امروز به‌مدت یک ماه.. . باز می‌شوند». (تلویزیون رژیم ۲۷اردیبهشت)

در حالی‌که خوزستان به قربانگاه کرونا تبدیل شده است، روحانی در روضه‌خوانی امروز خود کمترین اشاره‌ای به آن نکرد و وقیحانه گفت: از «روز اول که با این ویروس مواجه شدیم با یک خطر دیگری روبه‌رو شدیم و این خطر را از رسانه‌های بیگانه حس و لمس کردم، دیدم آنها می‌خواهند با این بیماری کشور را تعطیل کرده و بهم بریزند». او ضمن دفاع از بازگشایی مشاغل و عادی‌سازی اوضاع گفت: «اماکن مذهبی بعد از ماه رمضان باز خواهند شد و افزود: «مردم را باید برای حداقل چندماه زندگی با کرونا آماده کنیم».

روحانی در یک اعتراف دیگر بر بی‌اعتباری نظام بیماریابی و نظام بهداشتی رژیم که این‌همه برای آن تبلیغ می‌کرد، انگشت گذاشت و گفت: «فرد مبتلا عضو سازمانی است، اما در دستگاه دیگری مأمور است، آزمایش انجام داده و اعلام کرده‌اند به کرونا مبتلا است، اما در بهداری سازمان خود آزمایش داده است و پاسخ کرونای او منفی شده است و گفته‌اند می‌توانی در محل کار خود حاضر شوی.. . یکی معیار را سی تی اسکن و دیگری معیار را آزمایش خون و بزاق و یا پی سی آر و دیگری آزمایش سرولوژی را می‌داند.. فرد به پزشک مراجعه می‌کند و به او می‌گویند روش‌های دیگر را کنار بگذار ریه‌ات سالم است مبتلا نیستی».

روحانی کمک به محرومان و کسانی که شغل خود را از دست داده‌اند به عهده مردم گذاشت و گفت: «چند مسأله دیگر هم است که مردم باید در آن به ما کمک کنند.. . جمعیتی هستند که از کار بیکار شده‌اند شغل نداریم شغل برخی از آنها تازه بعد از سه ماه می‌خواهد باز شود. برخی از شغل‌ها هنوز تا یک ماه دیگر هم باز نمی‌شود.. . آنها چک دارند، آبرو دارند، مستاجرند، باید اجاره بپردازند. دولت به‌تنهایی قادر نیست».

خانم مریم رجوی با تسلیت به مردم خوزستان، خامنه‌ای و روحانی را مقصران اصلی جانباختن دردناک هموطنانمان در این ابعاد دانست. آنها با سیاست‌های ضدانسانی زرخیزترین استان و منطقه ایران را به روز سیاه نشاندند و باعث اوجگیری مجدد کرونا شدند. اظهارات امروز روحانی که از سردرگمی و ندانم کاری و درهم ریختگی درون حکومت خبر می‌دهد بار دیگر نشان داد که سردمداران این رژیم کمترین ارزشی برای جان و سلامت مردم قائل نیستند و تنها به فکر حفط نظام منحوس آخوندی هستند.

خانم رجوی از عموم مردم به‌خصوص جوانان غیرتمند در خوزستان خواستار کمک و همیاری برای کم کردن از بار فشار و آلام اقشار محروم و مردم تحت ستم گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۶ می ۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8c0b56c8-2783-41d8-ae9f-0b040c909af5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات