728 x 90

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۷ شهر از ۴۱هزار نفر گذشت

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

روند صعودی در لرستان، مازندران، خوزستان، کرمان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و همدان

˜خانم مریم رجوی: برکناری ناگهانی وزیر صنعت و معدن و تجارت از سوی روحانی، نشانگر اوجگیری جنگ گرگها در غارت و دزدی و حاکی از بحران فراگیر حکومتی در بحبوحه کرونا است. غارتگری و چپاول هم‌چون سرکوب و صدور تروریسم، ذاتی این رژیم است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۳اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۷شهر ایران از ۴۱هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در خوزستان به ۲۳۲۰نفر، در قم به ۳۳۷۰نفر، در کردستان به ۶۶۰نفر، در کرمان به ۴۶۰نفر، در گلستان به ۱۲۸۰نفر، در لرستان به ۱۰۸۵نفر، در مازندران به ۲۵۱۰نفر، در مرکزی به ۵۸۲نفر و در همدان به ۱۱۴۰نفر رسیده است.

به گزارش پزشکان تاکنون فقط در بیمارستان شهدای گمنام تهران بیش از ۱۳۰نفر و در بیمارستان ضیاییان بیش از ۱۰۰بیمار کرونایی جان باخته‌اند.

کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت اعلام کرده است: «روند صعودی یا شروع پیک در هشت استان شامل لرستان، مازندران، خوزستان، کرمان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و همدان مشاهده می‌شود» (ایسنا ۲۳اردیبهشت).

در اهواز دبیر شورای سلامت شهر اعلام کرد: «بیش از ۱۸۰۰ زباله‌گرد در شهر اهواز داریم که بدون دستکش و سایر ابزار حفاظتی زباله‌ها را زیر و رو می‌کنند، این افراد خطر بزرگی برای ابتلای خود و خانواده به کرونا و انتقال آن به سایر افراد هستند. آیا ستاد اجرایی فرمان خمینی و بنیاد مستضعفان نمی‌توانند نسبت به ساماندهی و تحت پوشش قرار دادن آنها حداقل برای مدت زمان کوتاهی تا مهار بیماری کمک کنند؟» (اعتماد ۲۳اردیبهشت).

در کرمان معاون دانشگاه علوم پزشکی از «افزایش چشمگیر موارد مبتلا به کرونا در استان طی روزهای اخیر» خبر می‌دهد (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳اردیبهشت).

در مورد وضعیت خراسان شمالی قوامی نماینده مجلس ارتجاع گفت: «آمار مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی چند روزی است که افزایش پیدا کرده و نسبت مرگ و میر به مبتلایان هم از متوسط کشوری بالاتر است» (رادیو فرهنگ ۲۲اردیبهشت).

هم‌چنین خبرگزاری رسمی رژیم از خراسان شمالی گزارش داد: «در شهرستان فاروج از هفته دوم اردیبهشت کم کم بر تعداد بیماران افزوده شده و شهر در وضعیت قرمز قرار گرفته است».

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: «روز‌به‌روز تعداد فوتی‌ها را کمتر اعلام می‌کنند تا برای مردم این شرایط عادی شود. در شهرستانها به‌تازگی دیگر مبتلایان به کووید ۱۹ را به بیمارستان نمی‌برند بلکه آن‌قدر به آنها رسیدگی نمی‌کنند تا مستقیم به قبرستان بروند».

نمکی وزیر بهداشت روحانی بار دیگر مردم را مقصر این روند فزاینده شناخت و گفت: «من خواهشم از مردم این است که واقعاً رعایت بکنند ببینید در بعضی از استانهایی که رعایت نشد یک مقدار مردم فکر کردند همه چیز عادیست ما داریم ضرر می‌کنیم بزرگترین خطای استراتژیک این هست که فکر کنیم که کرونا تمام شده هر آن ممکن است ما برگردیم به شرایط بد و این واقعاً برای ما یک پدیده خطرناک و مهلکی است». وی هم‌چنین گفت: «پیرو توصیه» خامنه‌ای «یک جمع‌بندی تازه‌یی انجام شد که ما بتوانیم در شبهای قدر بین ساعت ۱۲ شب و دو بامداد این مراسم احیا را داشته باشیم». سپس به مردم هشدار داد که بایستی شرایط را رعایت کنند و «هر گونه افزایشی در مورد بیماری را به حساب تصمیم بنده و همکارانم نگذارند که سعی کردیم مساجد را بر روی مردم باز کنیم» (تلویزیون رژیم ۲۳اردیبهشت).

خجسته نماینده مجلس ارتجاع امروز گفت: «امروز کشور ما درگیر دو نوع ویروس است، ویروس کرونا و ویروس سوء‌مدیریت اقتصادی و معیشتی.. . (که) با تورم لجام‌گسیخته آن‌چنان معیشت را بر مردم تنگ کرده که تبعات کرونا در قبال آن ناچیز است.. . رئیس‌جمهور می‌گوید وزیر صمت را برای عدم کنترل بازار خودرو برکنار کرد. برای افزایش ۱۰۰درصدی قیمت مسکن و لوازم خانگی و ۳۰ تا ۱۰۰درصدی خوراک و پوشاک و عدم افزایش حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان چه کسی را برکنار می‌کنید»؟ (رادیو فرهنگ ۲۳اردیبهشت).

حسینی‌کیا نماینده دیگر مجلس رژیم گفت: در شرایط کرونا «ناکارآمدی دولت پیر و فرتوت بر همگان روشن شد دولت همه هزینه‌ها را به گردن مردم انداخت و حمایتهایی که از آنان سخن گفته شد در عمل جدی اجرا نگردید» (رادیو فرهنگ ۲۳اردیبهشت).

خانم مریم رجوی با اشاره به آمار روزافزون کرونا گفت: تمام وعده‌های آخوندها به مردم محروم و مصیبت دیده پوچ و بی‌ارزش است. تنها راه پایان دادن به فقر و مسکنت و بیکاری پایان دادن به دیکتاتوری سیاه آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم ایران است.

خانم رجوی افزود: برکناری ناگهانی وزیر صنعت و معدن و تجارت از سوی روحانی، نشانگر اوجگیری جنگ گرگها در غارت و دزدی و حاکی از بحران فراگیر حکومتی در بحبوحه کرونا است. غارتگری و چپاول هم‌چون سرکوب و صدور تروریسم، ذاتی این رژیم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۲می ۲۰۲۰)