728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۹۹هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۹۹هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

  • یونسیان: اگر همه محدودیت‌هایمان را با شدت و حدت بازگردانیم، مردم هم ۱۰۰٪ رعایت کنند، باز هم تعداد بیماران‌مان ۵رقمی می‌شود.
  • بیمارستان لبافی‌نژاد تهران: تعداد مراجعات سرپایی کرونا در روز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده که اکثر آنها نیز مبتلا به اومیکرون هستند.
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: در یک هفته گذشته تعداد موارد قطعی و مثبت ابتلا به کرونا از ۱۵۰۰ به بیش از پنج هزار مبتلا رسیده است.
  • دانشگاه پزشکی کرمان: با افزایش ۳۰ تا۵۰٪ تستهای مثبت، انتظار شعله‌ور شدن اُمیکرون در آینده‌ای نه چندان دور را داشته باشید.
  • روزنامه حکومتی ستاره صبح: تا اعتماد کردن مردم به واکسنهای داخلی راه زیادی باقی مانده است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر دوشنبه ۴بهمن۱۴۰۰اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۹۹ هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. آمار جان‌باختگان در آذربایجان غربی ۱۸۸۵۸نفر، در بوشهر به ۵۵۷۴نفر، در تهران به ۱۱۶۷۳۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۸۸۵نفر، در خراسان رضوی به ۴۰۲۳۵نفر، در کرمان به ۱۳۴۹۲نفر، در کرمانشاه به ۹۳۵۴نفر، در لرستان به ۱۶۵۱۵نفر و در همدان به ۹۲۵۸نفر رسیده است.

یونسیان دبیر کمیته اپیدمیولوژی گفت: «اگر همین امروز همه محدودیتها را با شدت و حدت بازگردانیم، مردم هم ۱۰۰درصد رعایت کنند، باز هم تعداد بیماران‌مان ۵رقمی می‌شود. بیش از۵۰درصد موارد کرونایی از سویه اُمیکرون است» (ایسنا ۴بهمن۱۴۰۰).

جماعتی، دبیر کمیته علمی ستاد کرونا گفت: با توجه به روند افزاینده تعداد موارد مثبت مبتلا به اُمیکرون در سراسر کشور به‌نظر می‌رسد که نزدیک به پیک اُمیکرون باشیم» (ایسنا ۴بهمن۱۴۰۰).

در تهران، شفیق پزشک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان لبافی‌نژاد گفت: «مراجعات سرپایی کرونا در روز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده که اکثر آنها نیز مبتلا به اومیکرون هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴بهمن۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «اُمیکرون سویه غالب همه‌گیری کرونا در استان است. در یک هفته گذشته تعداد موارد قطعی و مثبت ابتلا به کرونا از هزار و ۵۰۰ به بیش از پنج هزار مبتلا رسیده است» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۴بهمن۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی با اشاره به افزایش بیماران کرونایی گفت: «صدای پای موج ششم به گوش می‌رسد. بستک و پارسیان در وضعیت زرد قرار گرفتند. افزایش موارد بستری، زنگ خطر موج ششم است» (خبرگزاری موج ۴بهمن۱۴۰۰).

در کرمان، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «انتطار شعله‌ور شدن اُمیکرون در آینده‌ای نه چندان دور را داشته باشید. مثبت شدن تستهای تشخیصی کرونا ۳۰ تا ۵۰درصد افزایش یافته است بنابراین زنگ خطر به صدا در آمده است» (ایسنا ۴بهمن۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی مشهد اعلام کرد: روند بیماری صعودی است و «در۲۴ساعت گذشته ۱۲۶بیمار بستری شدند. سه شهر تربت‌حیدریه، گناباد و خلیل آباد در وضعیت زرد قرار گرفتند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۴بهمن۱۴۰۰).

در مرکزی، افزایش مبتلایان نشان‌دهنده موج جدید بیماری است. اراک و تفرش از وضعیت آبی کرونایی خارج شده‌اند و شمار مبتلایان نسبت به روزهای اخیر بیش از ۲برابر شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴بهمن۱۴۰۰)

روزنامه حکومتی ستاره صبح امروز نوشت: «در روزهای آینده بستریها و فوتی‏های امیکرون افزوده خواهد شد. هر چند تولیدکنندگان واکسن داخلی تأکید فراوانی روی مثمرثمر بودن آن دارند، اما تا اعتماد مردم به واکسن داخلی راه زیادی باقی مانده است»

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴بهمن۱۴۰۰ (۲۴ژانویه۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8de1f616-53ee-4d80-b362-2fd3f68a78cc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات