728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۹۹هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۹۹هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

 

  • زالی: ابتلا و بستری کودکان زیر۱۰سال به کرونا افزایش یافته است. ۴۳درصد کودکان بستری شده فاقد بیماریهای زمینه‌ای بودند
  • معاون وزارت بهداشت: مراجعات سرپایی هفته گذشته ۵هزار بیشتر از قبل بوده است به احتمال خیلی زیاد وارد پیک بعدی خواهیم شد
  • اپیدمیولوژیست: روند ابتلا به سویه اومیکرون در کشور به شکل تصاعدی و روزانه رو به افزایش است
  • دانشگاه پزشکی اهواز: یک‌سوم بستریهای کرونایی خوزستان در بخش‌های ویژه‌اند. باید از هم‌اکنون فرض کنیم شرایط زرد است
  • دانشگاه پزشکی کردستان: طوفان امیکرون و با شدت سرایت‌پذیری بالا در راه است. همه‌گیری گسترده‌تر در حال انتشار است

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر یکشنبه ۳بهمن۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۹۹هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است. آمار جان‌باختگان در البرز به ۱۴۵۵۳نفر، در اصفهان به ۳۴۶۵۵نفر، در تهران به ۱۱۶۶۸۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۴۴۱نفر، در سمنان به ۶۵۹۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۷۸۰نفر، در قزوین به ۵۸۸۹نفر، در هرمزگان به ۸۲۷۵نفر و در یزد به ۸۲۸۸نفر رسیده است.

کریمی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «طی هفته گذشته میزان مراجعات سرپایی به مراکز درمانی افزایش یافته و ما از این بابت نگران هستیم. میزان مراجعات سرپایی در هفته گذشته ۵هزار نفر بیشتر بوده است. این احتمال هست که طی چند هفته آینده بیماران به بیمارستانها بیایند و به احتمال خیلی زیاد وارد پیک بعدی خواهیم شد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۳بهمن۱۴۰۰).

حمید سوری، اپیدمیولوژیست گفت: «روند ابتلا به سویه اومیکرون در کشور به شکل تصاعدی رو به افزایش است به عبارتی فراوانی ابتلا به این سویه روزانه صعودی است» (ایرنا ۳بهمن۱۴۰۰).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا از افزایش ابتلا و بستری کودکان زیر ۱۰سال به کرونا خبر داد و گفت: «۴۳درصد کودکانی که بستری شده‌اند فاقد بیماریهای زمینه‌ای بودند. مراجعات سرپایی رو به افزایش است زمان محدودی برای مدیریت این موضوع وجود دارد» (ایسنا ۳بهمن۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «۷۲درصد تست بیماران مثبت است. به‌جز ابوموسی و حاجی‌آباد، در تمامی شهرها شاهد افزایش موارد مثبت بودیم. کرونای اُمیکرون اکنون سویه غالب در این استان است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۳بهمن۱۴۰۰).

در خوزستان، سرپرست دانشگاه پزشکی اهواز گفت: «یک‌سوم بستریهای کرونایی خوزستان در بخش‌های ویژه‌اند. لزومی ندارد منتظر تغییر رنگ‌بندی شهرها باشیم. باید از هم‌اکنون فرض کنیم شرایط زرد است» (ایسنا ۳بهمن۱۴۰۰).

در کردستان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «طوفان امیکرون در راه است. سویه اُمیکرون با شدت سرایت‌پذیری بالا، همه‌گیری گسترده‌تر با علائمی شبیه آنفلوآنزا به‌سرعت در حال انتشار است» (ایسنا ۳بهمن۱۴۰۰)

در ایلام، معاون استاندار گفت: «افزایش آمار مبتلایان یک هشدار است و زنگ‌های خطر را به صدا در می‌آورد. واکسیناسیون در برخی از شهرستانها و روستاها رضایت بخش نیست. ممکن است در هفته‌ٔ آینده یک پیک داشته باشیم» (ایسنا ۳بهمن۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳بهمن۱۴۰۰ (۲۳ژانویه۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/53b8be0d-6884-4548-b0d6-531031d647e1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات