728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۷هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۷هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

  • خامنه‌ای برای سرپوش گذاشتن برای جلوگیری از گسترش اعتراضهای پرستاران در یک فرار به جلوی احمقانه مشکلات را به گردن دیگران انداخت و گفت: قانون تعرفه‌گذاری از ۱۴سال پیش تهیه شده اما تا آخر دولت قبل آئین‌نامه آن نوشته نشده بود. سال گذشته هم رویش تأکید کردم کسانی که باید بکنند نکردند!... به پرستار نگاه کارگر فصلی نداشته باشند!
  • کمیته علمی کرونا: اگر بازگشایی مدارس بدون رعایت پروتکل‌ها مانند تهویه و ماسک باشد، شاهد شیوع بیماری خواهیم بود
  • دانشگاه پزشکی بوشهر: از آغاز بازگشایی مدارس ۱۶دانش‌آموز به کرونا مبتلا شدند. ۵نفر هر دو دوز واکسن را تزریق کرده بودند
  • دانشگاه پزشکی شیراز: با بستری ۱۰۰بیمار جدید، هم‌اکنون ۷۳۹بیمار بستری که از این تعداد ۱۰۹بیمار در ICU نگهداری می‌شوند
  • دانشگاه پزشکی یزد: بافق و بهاباد در وضعیت نارنجی و سایر شهرستانهای استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۱آذر۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۷هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۸۳۶۳نفر، در اردبیل به ۶۱۵۵نفر، در البرز به ۱۴۲۹۳نفر، در اصفهان به ۳۳۵۳۵نفر، در تهران به ۱۱۴۲۳۵نفر، در خراسان جنوبی به ۴۲۵۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۵۴۰نفر، در خراسان شمالی به ۶۲۰۸نفر، در زنجان به ۴۶۴۵نفر، در فارس به ۱۸۲۵۵نفر، در کرمان به ۱۳۰۹۲نفر، در گیلان به ۱۶۹۶۰نفر، در مرکزی به ۸۸۸۸نفر و در همدان به ۹۰۴۸نفر رسیده است.

با توجه به وضعیت بحرانی پرستاران و در پی اعتراضها و افزایش۱۰۰برابری مهاجرت آنان به خارج، امروز خامنه‌ای در وحشت از گسترش این اعتراضها، در دیدار با جمع دستچین شده‌ای تحت عنوان پرستاران در یک فرار به جلوی احمقانه‌ای تلاش کرد به‌مثابه اپوزیسیون حکومت مشکلات پرستاران را به گردن دیگران بیاندازد و از جمله گفت: «یکی از مطالبات اینها تعرفه گذاری خدمات پرستاری است. بنده سال گذشته هم همین را گفتم رویش تأکید هم کردم خب متأسفانه اون کسانی که باید بکنند نکردند! قانون تعرفه گذاری از سال۸۶ تهیه شده تا روزهای آخر دولت قبل آئین‌نامه آن نوشته نشده بود یعنی تقریباً ۱۴سال... گاهی اوقات در سالهای گذشته اتفاق افتاد، فراخوان دادند برای کسانی که آمادگی دارند که بیایند مشغول کار بشوند آمدند قراردادهای کوتاه مدت با اینها بستند بعد که نیازشان برطرف شد گفتند بفرمایید بیرون این امنیت شغلی نداره!... امنیت شغلی هم یکی از مسایل گوناگون است به پرستار نگاه کارگر فصلی نداشته باشند»!

دبیر کمیته علمی ستاد کرونا در مورد ابتلای دانش‌آموزان به کرونا بعد از حضور در مدارس، گفت: «اگر قرار بر حضور دانش‌آموزان در مدارس است. مواردی مثل تهویه مناسب، استفاده از ماسک و…، که اگر بدون رعایت پروتکل‌ها باشد، شاهد شیوع بیماری خواهیم بود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۱ آذر۱۴۰۰).

در بوشهر، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «از آغاز بازگشایی مدارس تاکنون ۱۶ دانش‌آموز این استان به کرونا مبتلا شدند. ۵نفر از این دانش‌آموزان هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده بودند» (عصر ایران ۲۱ آذر۱۴۰۰).

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با بستری ۱۰۰بیمار جدید طی ۲۴ساعت گذشته، هم‌اکنون ۷۳۹بیمار بستری هستند که از این تعداد ۱۰۹بیمار در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۱ آذر۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی یزد با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا گفت: «در حال حاضر شهرستانهای بافق و بهاباد در وضعیت نارنجی و سایر شهرستانهای استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۱ آذر۱۴۰۰)

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ آذر۱۴۰۰ (۱۲دسامبر۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a0d628d3-a4e0-46bf-81fa-e85d046e2491"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات