728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۶هزار نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۶هزار نفر بیشتر است

 

  • نظام پرستاری استان تهران: به‌دلیل عدم استخدام، میزان درخواست خروج از کشور پرستاران در ایام کرونا در تهران ۱۰۰برابر شده است
  • رئیس مرکز اورژانس تهران: به نسبت جمعیت‌مان در اورژانس‌های کشور بیشترین تعداد جان‌باختگان مدافع سلامت را داشتیم
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: در ۲۴ساعت گذشته ۱۸۰نفر مبتلا به کرونا و ۱۲۰نفر بستری و ۹۵نفر در ICU بستری شدند.
  • دانشگاه پزشکی شیراز: در ۲۴ساعت گذشته ۱۱۴بیمار جدید بستری و ۱۱۸بیمار در ICU بستری شدند

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۶آذر۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۶هزار نفر بیشتر است. در البرز به ۱۴۲۵۳نفر، در اصفهان به ۳۳۳۸۰نفر، در تهران به ۱۱۳۸۱۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۴۵۰نفر، در قم به ۱۳۱۶۰نفر، در کرمان به ۱۳۰۴۷نفر، در کرمانشاه به ۹۰۶۹نفر، در گیلان به ۱۶۹۰۵نفر، در لرستان به ۱۶۱۲۵نفر، در مرکزی به ۸۸۶۸نفر، در همدان به ۹۰۲۸نفر و در یزد به ۷۹۹۸نفر رسیده است.

 

در تهران، رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری گفت: «مجوز خروج از کشور پرستاران در تهران در سال‌های قبل به‌طور میانگین ماهانه ۵نفر بود که این عدد در ایام کرونا در تهران به ماهی ۵۰۰درخواست خروج از کشور رسید. آمار درخواست به‌شدت افزایش یافته است. تعداد خروج از کشور را نمی‌دانیم ولی برآورد من این است که در یک سال اول کرونا حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰مهاجرت پرستاران از کل کشور رخ داده است. در حالی که حدود یک میلیارد تومان برای تربیت هر پرستار هزینه می‌شود، اما چون نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم استخدام کنیم، او را از دست می‌دهیم و دو دستی تقدیم کشورهای دیگر می‌کنیم» (ایسنا ۱۶ آذر۱۴۰۰).

 

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: «آبان سال۹۸ روزانه ۷۲۰۰ تماس داشتیم اما بعد از کرونا و حتی در تیر ۱۴۰۰روزانه تا ۲۰هزار تماس داشتیم. تماس‌ها نزدیک به ۳برابر و مأموریتهای اورژانس نیز نسبت به همین میزان افزایش یافته بود. در اوج کرونا تقریباً تماسها شش برابر شده بود. به نسبت جمعیت‌مان در اورژانس‌های کشور بیشترین تعداد جان‌باختگان مدافع سلامت را داشتیم» (ایسنا ۱۶ آذر۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۸۰نفر مبتلا به کرونا و ۱۲۰نفر بستری شدند که حال ۹۵نفر آنها وخیم گزارش‌شده و در ICU بستری هستند» (خبرگزای نیروی قدس ۱۶ آذر۱۴۰۰).

 

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۱۴بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فارس بستری شدند و ۱۱۸بیمار نیز در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۶ آذر۱۴۰۰).

 

در آذربایجان غربی، بر اساس اعلام دانشگاه پزشکی در شبانه روز گذشته، ۲۱۶نفر مبتلا به بیماری کرونا شدند. هم‌اکنون تعداد کل بیماران بستری ۵۱۷نفر که ۱۳۵نفر در ICU و ۳۰بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۱۶ آذر۱۴۰۰).

 

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶ آذر۱۴۰۰ (۷ دسامبر۲۰۲۱)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات