728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۶۰هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۶۰هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

 

  • وزارت بهداشت رژیم: نگران پیک ششم هستیم. کرونا در آذربایجان غربی، کرمانشاه و یزد صعودی است. شرایط نگران‌کننده است.
  • عضو کمیسون بهداشت مجلس رژیم: لغو کامل دورکاری در تهران که استانداری اعلام کرده یعنی باز کردن آغوش برای پیک ششم.
  • مدیر واکسن فخرا: تولید را متوقف می‌کنیم، روزانه بجای۱۵۰۰نفر ۱۰۰داوطلب تزریق داریم، وزارت بهداشت هم پیش خرید نمی‌کند.
  • دانشگاه پزشکی ایلام: ایلام یکی از استانهایی است که افزایش مبتلایان و بستریها در هفت روز گذشته کاملاً مشهود است.
  • دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: در ۲۴ساعت گذشته ۷۵۶بیمار جدید ثبت شده و ۱۸نفر جان‌باخته‌اند.
  • دانشگاه پزشکی اراک: در شبانه روز اخیر ۳۳۷بیمار جدید شناسایی و ۱۰بیمار جان باختند. کادر درمان به‌شدت فرسوده است.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۷مهر۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۶۰هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۶۸۵۸نفر، در اصفهان به ۳۱۲۴۰نفر، در ایلام به ۴۳۹۳نفر، در تهران به ۱۰۷۷۵۶نفر، در خراسان جنوبی به ۳۹۷۱نفر، در خراسان رضوی به ۳۷۷۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۵۸۷۴نفر، در خوزستان به ۲۸۲۱۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۲۹۵۰نفر، در فارس به ۱۶۷۰۵نفر، در قم به ۱۲۶۰۵نفر، در کرمان به ۱۲۲۸۲نفر، در کرمانشاه به ۸۳۸۹نفر، در لرستان به ۱۵۳۰۰نفر، در مرکزی به ۸۴۱۸نفر و در همدان به ۸۶۰۸نفر رسیده است.

 

رضایی، رئیس شبکه وزارت بهداشت از روند صعودی کرونا در ۳ استان آذربایجان غربی، کرمانشاه و یزد، ابراز نگرانی کرد و گفت: «شرایط نگران کننده‌ای در حال رقم خوردن است. نگران پیک ششم هستیم که مبادا خطرناک‌تر از پیک پنجم باشد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷مهر۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «فاصله معنادار نرخ ابتلا و بهبودیافتگان روز گذشته مُهر تاییدی بر این نکته است که احتمال شکل‌گیری پیک ششم تقویت شده. . و هم‌اکنون نرخ ابتلای روزانه در یزد، کرمانشاه و آذربایجان شرقی روند صعودی نگرانی کننده‌ای به خود گرفته» است.

در حالی‌که استانداری تهران اعلام کرده است که «از سه‌شنبه ۲۷مهر تمامی دستگاه‌های دورکاری لغو» می‌شود، بند‌پی عضو کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع گفت: «ایمنی جمعی بعد از حداقل تزریق دو دوز واکسن آن هم حداقل به ۷۰درصد جامعه حاصل می‌شود که ما تا رسیدن به این میزان فاصله داریم. لغو صد درصدی دورکاری به‌معنای باز کردن آغوشمان برای پیک ششم است» (ایسنا ۲۷مهر۱۴۰۰).

کریمی مدیر پروژه واکسن فخرا گفت: ما توقع داشتیم بین ۱۰۰۰تا ۱۵۰۰ داوطلب در روز داشته باشیم، اما این عدد به ۱۰۰ رسیده است و در حال برنامه‌ریزی برای توقف تولید هستیم، تولید کنیم به چه کسی بدهیم؟ حتی وزارت بهداشت هم که قول پیش خرید داده بود هیچ اقدامی برای خرید واکسن نکرده است (ایلنا ۲۷مهر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۷۵۶بیمار جدید ثبت شده است و ۱۸نفر جان خود را از دست داده‌اند» (ایسنا ۲۷مهر۱۴۰۰).

در ایلام، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «ایلام یکی از استانهایی است که افزایش مبتلایان و بستریها در هفت روز گذشته کاملاً مشهود است. و این نشانه‌هایی از حرکت به سمت پیک ششم است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷مهر۱۴۰۰).

در استان مرکزی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «طی شبانه روز اخیر ۳۳۷بیمار جدید شناسایی و ۱۰بیمار کرونایی جان باختند. کادر درمان به‌شدت خسته و فرسوده شده و مطمئناً آغاز پیک دیگر در استان عواقب خوبی را نخواهد داشت» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۷مهر۱۴۰۰).

در کهگیلویه و بویراحمد «زنگ خطر کرونا به صدا درآمده و در آستانه پیک ششم قرار گرفته و شمار قربانیان افزایش یافته است. از ۵۲۶ نمونه پی سی آر حدود ۴۰درصد مثبت بودند» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۷مهر۱۴۰۰).

در اصفهان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ساعت اخیر ۲۸۹بیمار جدید بستری و ۱۷نفر فوت شدند. ۱۴۵۷بیمار در استان بجز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که۲۸۳ نفر در ICU قرار گرفته‌اند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷مهر۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷مهر۱۴۰۰ (۱۹ اکتبر ۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/722cb55b-5105-4b29-b579-eb8f005293ce"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات