728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۴۷هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۴۷هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است

 

  • عضو شورای شهر تهران: جمعه گذشته آمار ۷۲فوت کرونایی در بهشت‌زهرا ثبت شده است.
  • استاندار کرمان: شب گذشته پرواز مستقیم عراق- کرمان بازگشت و تست تعداد زیادی از مسافران مثبت بود. این زنگ خطری برای افزایش شیوع کرونا است.
  • دانشگاه پزشکی مشهد: روزانه ۲۵۰۰بیمار سرپایی مراجعه می‌کنند. هنوز با عدد هزار نفری قبل از موج پنجم فاصله زیادی داریم.
  • دانشگاه پزشکی کاشان: از اول اردیبهشت تا پایان شهریور ۷۵درصد فوت‌های ناشی از کرونا، واکسن دریافت نکرده بودند.
  • دانشگاه پزشکی شیراز: تعداد ورودی بیمارستانها هم‌چنان بالاست. این موضوع می‌تواند سبب اوجگیری مجدد کرونا باشد.
  • در کرمان آمار دو روز گذشته دانشگاه پزشکی کرمان از اوجگیری دوباره فوتی‌های کرونا حکایت دارد.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۱مهر۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۴۷هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۶۰۵۳نفر، در البرز به ۱۳۰۹۸نفر، در اصفهان به ۳۰۰۳۰نفر، در ایلام به ۴۲۴۸نفر، در تهران به ۱۰۴۷۹۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۶۷۶۵نفر، در خوزستان به ۲۷۴۰۵نفر، در زنجان به ۴۳۱۰نفر، در فارس به ۱۶۰۵۹نفر، در کردستان به ۷۰۹۲نفر، در کرمان به ۱۱۸۵۷نفر، در کرمانشاه به ۸۰۵۴نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۲۲۴نفر، گلستان به ۱۰۰۳۵نفر، در گیلان به ۱۵۶۷۰نفر، در مازندران به ۱۶۶۵۵نفر، در مرکزی به ۸۱۷۳نفر و در همدان به ۸۳۹۳نفر رسیده است.

 

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: وزیر بهداشت دو روز پیش گفته بود: «به‌زودی جشن پوشش کامل واکسیناسیون در کشور برگزار می‌شود». در هر صورت تاکنون هیچ کشوری در دنیا مدعی پوشش کامل واکسیناسیون کرونا نشده و بسیاری از کشورها نیز تزریق دوز سوم را شروع کرده‌اند. موضوع مهم جشن شکست کرونا یا واکسیناسیون کامل نیست، اصل موضوع این است».

در تهران، امانی عضو شورای شهر تهران، درباره وضعیت کرونا در تهران گفت: «بر اساس آماری که از بهشت‌زهرا به دست ما رسیده جمعه گذشته آمار ۷۲متوفی کرونا در بهشت‌زهرا ثبت شده است» (خبرگزاری قضاییه رژیم ۱۱مهر۱۴۰۰).

در کرمان، استاندار کرمان گفت: «شب گذشته تنها پرواز مستقیم عراق - کرمان بازگشت و نتیجه تست کرونای زائران اربعین نگران‌کننده بود زیرا تعداد قابل توجهی از مسافران با تست مثبت بازگشتند. تعطیلی‌های اخیر و بازگشت زائران اربعین برای ما زنگ خطری برای افزایش شیوع کروناست. تعداد کسانی که به این سفر رفتند بسیار زیاد بود و از راههای زمینی هم رفتند. در زمان پیک کرونا استانهای دیگر ۴۰۰ الی ۵۰۰بستری داشتند؛ امروز که ما در نقطه افول پیک پنجم هستیم بیش از ۸۰۰نفر بستری داریم» (ایرنا ۱۱مهر۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، دانشگاه پزشکی مشهد اعلام کرد: «روزانه ۲۵۰۰بیمار سرپایی به مراکز دانشگاه پزشکی مشهد مراجعه می‌کنند. هنوز با عدد هزار نفر قبل از موج پنجم فاصله زیادی داریم. با توجه به مناسبت‌های پیش روی وضعیت شکننده و ناپایدار است» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۱مهر۱۴۰۰). ستاد استانی کرونا نیز اعلام کرد: «وضعیت پایدار نیست و نگران هستیم به‌ویژه که واکسیناسیون کامل نشده است و به مرحله‌ ایمنی جمعی نرسیده ایم» (شهرآرا نیوز ۱۱مهر۱۴۰۰).

در اصفهان، معاون دانشگاه پزشکی کاشان گفت: «بر اساس آمار ثبت شده از اول اردیبهشت ماه که همزمان با شروع واکسیناسیون بود تا پایان شهریورماه سال جاری ۷۵درصد از موارد فوت ناشی از کووید۱۹، واکسن این ویروس را دریافت نکرده بودند» (ایسنا ۱۱مهر۱۴۰۰). دانشگاههای پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: «در حال حاضر ۱۹۹۷بیمار مبتلا به کرونا بستری که از این تعداد ۳۸۸نفر در ICU نگهداری می‌شوند. در ۲۴ساعت گذشته ۴۲نفر جان باختند» (ایمنا ۱۱مهر۱۴۰۰).

در فارس، رئیس دانشگاه پزشکی شیراز از آمار ۲۵۰ تا ۳۰۰بستری روزانه در بیمارستانهای فارس طی یک هفته گذشته خبر داد و گفت: «تعداد ورودی بیمارستانها نیز هم‌چنان بالاست. آمار مراجعان دارای علائم کرونا ویروس به مراکز شانزده ساعته در فارس هم‌چنان بالا و قابل توجه است. این موضوع می‌تواند سبب اوجگیری مجدد کرونا باشد» (ایسنا ۱۱مهر۱۴۰۰).

در کرمان، وضعیت استان شکننده است آمار دو روز گذشته دانشگاه پزشکی کرمان از اوجگیری دوباره فوتی‌های کرونا حکایت دارد. و کادر درمان به‌شدت خسته شده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۱مهر۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱مهر۱۴۰۰ (۳ اکتبر ۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3f509a8c-adf8-43a6-a2fe-0419a3ab66e0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات