728 x 90

آمار قربانیان کرونا در۳۲۵ شهر بیش از ۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

  • به‌رغم تعطیلی ۱۰ روزه ادارات و اصناف در اهواز ۵ بیمارستان دیگر مجبور به قبول بیماران کرونایی شدند . آتش‌نشانی اهواز از ابتلا ۵۲ آتش‌نشان به کرونا خبر داد
  • وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان‌های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۱۶خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۲۵شهر ایران از ۴۹هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۶۴۰نفر، در آذربایجان غربی به ۱۳۶۰نفر، در بوشهر به ۴۵۰نفر، در خوزستان به ۳۸۶۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۶۳۵نفر، در قم به ۳۵۸۵نفر و در لرستان به ۱۶۵۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز گفت: «وضعیت خوزستان هم‌چنان قرمز است... استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند».

وزیر بهداشت روحانی گفت: «از گوشه‌هایی از این زمین در دقیقه ۹۰ ما گل خواهیم خورد کرونا تمام نشده کرونا هر لحظه ممکن است دوباره ما را غافلگیر کند» (تلویزیون رژیم ۱۵خرداد).

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نوشت: «این روزها شاهد شیوع موج دوم کرونا در ۱۰استان کشور هستیم. خوزستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گیلان، لرستان، کردستان، بوشهر، مازندران، همدان. در روزهای اخیر روند رو به رشد مبتلایان و بستری‌شدگان در بیمارستانها را شاهد هستیم».

در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ۲۴ساعت گذشته را ۷۹۲نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در هفته‌های اخیر است (آفتاب نیوز ۱۵خرداد). مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان از اختصاص تمام بخش‌های بیمارستان آیت‌الله طالقانی به بستری کردن بیماران کرونایی خبر داد. سازمان آتش‌نشانی اهواز از ابتلا ۵۲نفر از آتش‌نشانان این شهر به کرونا خبر داد (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۶خرداد). یک رسانه حکومتی نوشت: «ظرفیت بیمارستان رازی اهواز به‌عنوان بیمارستان معین بیماران کرونایی تکمیل و دانشگاه علوم پزشکی اهواز مجبور به پذیرش بیمار در ۵ بیمارستان جدید اهواز شد. خوزستان دارای سومین جمعیت حاشیه‌نشینی است. مردم حاشیه‌نشین چاره‌ای جز فرار از قرنطینه و امرار معاش به‌هر شکل را پیش روی‌شان قرار نداده است. خوزستان طی ۲هفته گذشته روزانه یک چهارم مبتلایان جدید در کشور را به خود اختصاص داده و به‌رغم تعطیلی ۱۰ روزه ادارات و نیز صنوف با ریسک خطر بالا، این روند هم‌چنان افزایشی است» (رویداد۲۴- ۱۵خرداد).

در فارس معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته با یک افزایش چشمگیر و بی‌سابقه روبه‌رو بوده‌ایم... آمار مبتلایان در استان فارس به ۶هزار و ۳۹۷مورد رسیده است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۵خرداد). دکتر مطلبی متخصص بیماریهای عفونی در شیراز گفت: «طی هفته جاری آمار ابتلای روزانه به کرونا در فارس مجدداً وارد کانال صعودی سه رقمی شده است... ما این تعداد بستری در بخش کرونا را فقط در یک دوره و آن هم در زمان اوج بیماری کرونا در کشور در ایام نوروز داشتیم که می‌توان با جرأت گفت مجدداً زنگ خطر جدی به‌صدا درآمده است. . اوضاع خوبی در انتظار نیست» (ایرنا ۱۵خرداد).

در کرمانشاه رئیس کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه پزشکی گفت: «با شناسایی ۲۳۵بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به ۵هزار و ۷۵۲نفر رسید» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۱۵خرداد).

در سیستان و بلوچستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: «تاصبح امروز آمار بیماران قطعی کووید-۱۹ حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به ۶۳۴نفر افزایش پیدا کرد. در دلگان روز گذشته ۶نفر از شهروندان با تست مثبت کرونا جان باختند» (همشهری ۱۵خرداد).

در هرمزگان معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «با ابتلای ۲۰۶نفر دیگر به کرونا شمار مبتلایان در استان به ۴هزار و ۶۸۶بیمار افزایش یافت. در دو هفته اخیر، شرایط بسیار بحرانی و شکنندهٔی به‌وجود آمده است که اگر محدودیتها و رعایت جدی... صورت نگیرد، هفته آینده با چالش بزرگی روبه‌رو می‌شویم» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۵خرداد).

در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در یک ماه گذشته آمار بیماران کرونایی در مهاباد با شیب صعودی و نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۶خرداد).

در بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روند شیوع ویروس و ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر صعودی است. استان بوشهر در وضعیت هشدار جدی قرار دارد (خبرگزاری نیروی قدس۱۵ خرداد).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶ خرداد۱۳۹۹ (۵ ژوئن۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d1a7b669-5742-46e9-9f5f-8e18f0c768e6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات