728 x 90

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۷۳شهر کشور از ۸۴هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۷۳شهر کشور از ۸۴هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

  • نامه جمعی از پزشکان: تاکنون قریب به ۲۰۰نفر از کادر درمان جان باختند و شمار قربانیان موج جدید از موج اولیه فراتر رفته است. در این شرایط برگزاری عزاداری محرم حتی با استفاده از ماسک و رعایت فاصله بین عزاداران، امکان جدی سرایت بیماری وجود دارد
  • استاندار ایلام: تعداد مبتلایان کرونا در استان طی ۴۵روز گذشته نسبت به چهار ماه اخیر ۳.۶برابر و میزان فوتی‌ها ۲.۲ برابر شده است
  • دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: اردبیل طی سه هفته گذشته بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پنج ماه گذشته را تجربه کرده است
  • دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: هم‌اکنون اشغال تخت‌های آی.سی.یو. برای بیماران کرونایی در بندرعباس ۹۰درصد است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۱۸مرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۷۳شهر ایران متأسفانه به بیش از ۸۴هزار و ۹۰۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۴۵۰نفر، در تهران به ۲۱۰۰۰نفر، در خراسان جنوبی به ۴۱۰نفر، در خراسان رضوی به ۶۲۸۸نفر، در سمنان به ۱۰۶۵نفر، در فارس به ۲۳۶۵نفر، در کردستان به ۱۷۱۵نفر، در کرمان به ۱۲۸۱نفر، درکهکیلویه و بویر احمد به ۴۵۵نفر و در هرمزگان به ۱۰۸۰نفر رسیده است.

در حالی‌که آخوندهای حکومتی به طرق مختلف برای رونق دادن به بازار دین‌فروشی خود به‌رغم شیوع کرونا در تلاش برای برگزاری مراسم عزاداری محرم هستند، جمعی از پزشکان در نامه‌یی به «مراجع تقلید و حوزه ها» با تأکید براین‌که تاکنون ۲۰۰نفر از کادر بهداشت و درمان کشور جان‌باخته و قربانیان موج جدید کرونا بیشتر از موج اول است، نوشتند: «برگزاری هر گونه اجتماعات از جمله مجالس عمومی عزاداری محرم، دسته‌های عزاداری و توزیع غذای نذری قطعاً و یقیناً باعث افزایش شمار مبتلایان و مرگ هم‌میهنان خواهد شد. هیچ نهاد ناظری توانایی ضمانت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط میلیون‌ها عزادار را ندارد. در صورت ارائه مجوز، ضمانت متراکم و مسقف نبودن صدها هزار مجلس عزاداری در سراسر کشور غیرممکن است و در این شرایط حتی با استفاده از ماسک و رعایت فاصله بین عزاداران، امکان جدی سرایت بیماری وجود دارد» (ایسنا ۱۸مرداد).

در ایلام، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز اعلام کرد: «از ابتدای خرداد شاهد یک خیز شدید در موارد بستری و ابتلا در ایلام بودیم به‌طوری که در نیمه اول تیرماه تعداد موارد ابتلا و بستری روزانه به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید... موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستانها مانند ایلام، مهران، دهلران، آبدانان و دره‌شهر دارای شدت بیشتری است» (شبکه خبر رژیم ۱۸مرداد). خبرگزاری حکومتی ایرنا نوشت: «التهاب طغیان کرونا طی تیرماه در استان فروکش نکرده است.استاندار ایلام گفت: تعداد مبتلایان کرونا در این استان طی ۴۵روز گذشته نسبت به چهار ماه اخیر (اسفند سال گذشته تا خرداد امسال) ۳.۶ برابر و میزان فوتی‌ها ۲.۲برابر شده است» (ایرنا ۱۸مرداد).

در اردبیل، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «اردبیل طی سه هفته گذشته بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پنج ماه گذشته را تجربه کرده و از هفته گذشته در ردیف استانهای با وضعیت قرمز قرار گرفته است. در حال حاضر تعداد ۳۵۰نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۶۷نفر بدحال در بخش مراقبتهای ویژه قرار دارند» (ایرنا ۱۸مرداد).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «هم‌اکنون اشغال تخت‌های آی.سی.یو برای بیماران کرونایی در بندرعباس ۹۰درصد است» (عصر ایران ۱۸مرداد).

در فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: «۹۰۴بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷بیمار به‌دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبتهای ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند و در ۲۴ساعت گذشته ۱۱هم استانی جان باختند» (خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۱۸مرداد).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی۸مورد مرگ را در ۲۴ساعت گذشته اعلام کرد و گفت: «۳۵۵بیمار مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستانهای قم بستری هستند که حال ۷۰نفر آنها وخیم است» (باشگاه خبرنگاران سپاه پاسداران ۱۷مرداد).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸مرداد ۱۳۹۹ (۸اوت ۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/012289d2-3eb6-417a-97eb-8402c8715495"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات