728 x 90

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۲۷۸شهر از ۲۹۰۰۰نفر گذشت

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

دروغپردازیهای مسخره روحانی و اذعان کارگزاران رژیم به ۷۰تا ۱۰۰قربانی هر روز در تهران و ۸۰۰هزار مبتلا در کشور

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، چهارشنبه۲۷فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۲۷۸شهر ایران از ۲۹۰۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۷۷۵نفر، در آذربایجان شرقی به ۸۸۰نفر، در اصفهان به ۲۱۲۰نفر، در بوشهر به ۱۷۰نفر، در استان تهران به ۴۷۰۰نفر، در خوزستان به ۱۱۹۰نفر، در سمنان به ۴۹۰نفر، در فارس به ۷۷۰نفر، در قم به ۲۷۵۰نفر، در گلستان به ۱۰۳۰نفر، در لرستان به ۶۶۰نفر، در مرکزی به ۴۷۰نفر و در هرمزگان به ۸۵نفر رسیده است.

 

به‌رغم روند فزاینده درگذشتگان، روحانی امروز در دروغپردازیهای همیشگی خود بار دیگر گفت: «هیچ استانی و شهرستانی نبوده که بیماری به بیمارستانی مراجعه کند و در بیمارستان روی او باز نباشد و یا تخت بیمارستانی خالی نباشد و یا نیاز به مراقبت ویژه داشته و تخت آی‌سی‌یو ظرفیت نداشته باشد.... حتی یک نمونه از این وضع را هم در طول این مدت حدود ۳ماه سراغ نداریم که کسی به بیمارستانی مراجعه کند و او را برگردانند یا به‌خاطر فقر مالی نتواند بستری شود.... همه با بیمه و برخی موارد هم که خیلی ضعیف بودند چیزی از آنها دریافت نشده است...دشمنان تبلیغ نکنند که پارسال وضع دولت بد بود و امسال خیلی بدتر است.... امسال سال خوبی خواهد بود....آن شرایط سیاهی که آنها ترسیم می‌کنند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند، کاملاً دروغ و بی‌اساس است».

 

این در حالیست که مقامات و کارشناسان و رسانه‌های رژیم یکی بعد از دیگری آمار و ارقام حکومتی را نفی می‌کنند و نسبت به اوجگیری اپیدمی هشدار می‌دهند. رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: «مطابق آماری که من دارم، روزانه در بهترین شرایط ۷۰نفر‌ و در بدترین شرایط کمی بالاتر از ۱۰۰نفر در تهران بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان می‌سپارند...» (رورنامه حکومتی شرق ۲۷فروردین). بر این اساس شمار جان‌باختگان در تهران بین ۴هزار تا ۶هزار نفر است.

علیرضا ر‌ئیسی معاون وزیر بهداشت امروز گفت: «برآورد دقیقی نمی‌شود از آمار واقعی داشته باشیم و نمی‌توانیم آمار را در دو یا سه ضرب کنیم اما قطعاً مواردی که کشف کردیم، آمار واقعی نیست... میزان ابتلا بیشتر از این است. این‌که ۸۰۰هزار مبتلا شدند و چندین برابر آمار اعلام شده مرگ داریم قطعاً درست است».(روزنامه انتخاب ۲۷فروردین).

زالی ر‌ئیس ستاد کرونا در تهران در تلویزیون حکومتی گفت: «هنوز حتی ما به پیک هم نرسیدیم، کماکان سیر فزاینده هستیم...به‌ دلیل حجم گستردهٔ تهران از نظر جمعیتی، طبیعی ست که آمار ما با هیچ جای کشور در مقام مقایسه و تطبیق نیست و اساساً ما نقطه ثقل کنترل بیماری را در تهران می‌بینیم...».

در گزارش مرکز پژوهشهای مجلس ارتجاع درباره کرونا تصریح شده است: «انتظار می‌رود در فصل بعدی سرما، این بیماری را مجدد تجربه کنیم و به احتمال قوی در ایران موج اول و دوم تحت شرایط موجود (سیر طولانی کنترل اپیدمی اول) از هم قابل تفکیک نخواهند بود». این گزارش تخمین زده است که فوتها تقریباً دو برابر و مبتلایان ۸تا ۱۰برابر بیشتر از آمار رسمی است..

یک عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت این ویروس «از یک تهدید سلامتی شروع شده، بعد می‌شود تهدید اجتماعی، بعد می‌شود تهدید امنیتی. الآن ۸۰هزار تست مثبت قطعی داریم اما... کل افرادی که بیمار شدند... احتمالاً بین ۵تا ۱۰برابر حتی شاید بیشتر است».

 

در یک تحول دیگر در حالیکه رژیم آخوندی از تأمین هزینه کارگران و زحمتکشان سر باز می‌زند رسانه‌های رژیم امروز فاش کردند که صندوق بین‌المللی پول در گزارش آبان ماه ۱۳۹۸ خود برآورد کرده است: «کل ذخایر ارز و طلای ایران در پایان سال ۲۰۱۹(دی ماه ۹۸) به ۸۵.۵میلیارد دلار» می‌رسد. این ارقام البته شامل صدها میلیارد دلار پولی که در دست کارتل‌های بزرگ اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران است، نمی‌شود.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷فروردین ۱۳۹۹(۱۵آوریل ۲۰۲۰)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات