728 x 90

آلمان و چند کشور اروپایی در پی لیست‌گذاری سپاه پاسداران

وزارت‌خارجه آلمان
وزارت‌خارجه آلمان

به گزارش دویچه‌وله (۷خرداد ماه)، دیپلمات‌های چندین کشور اتحادیه اروپا، از جمله آلمان در تلاشند تا سپاه پاسداران را در فهرست تروریستی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار دهند. مبنای این اقدام، حکم دادگاه دوسلدورف در مورد پرونده آتش‌سوزی در عبادتگاه یهودیان در شهر بوخوم است.

خبرگزاری آلمان به‌نقل از شماری از دیپلمات‌های اروپایی نوشت: چندین کشور اتحادیه اروپا، از جمله آلمان به‌دنبال این هستند که سپاه پاسداران را بر اساس حکم دادگاهی در دوسلدورف آلمان در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهند.

آلمان در میان شماری از دیگر کشورها از مقامات حقوقی اتحادیه اروپا خواسته است تا حکم دادگاه دوسلدورف را بررسی کنند که نشان می‌دهد یک نهاد دولتی ایران مسئول آتش‌سوزی در عبادتگاه یهودیان (کنیسه‌) در شهر بوخوم بوده است.

 

خبرگزاری آلمان نوشت: نهاد خدمات حقوقی این اتحادیه تأیید کرده است که این حکم می‌تواند کافی باشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، در پی تحلیل سرویس حقوقی اتحادیه اروپا، اکنون چندین کشور این اتحادیه از ایده آغاز مراحل رویه‌ای لازم برای طبقه‌بندی سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی حمایت کرده‌اند.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/856fc365-b997-4ccb-aa05-0e997a115d4c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات