728 x 90

آلمان ـ برلین ـ گردهمایی نوروزی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران - آغاز سال ۱۳۹۸

 گردهمایی نوروزی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در  آلمان - برلین - آغاز سال ۱۳۹۸
گردهمایی نوروزی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان - برلین - آغاز سال ۱۳۹۸

به‌ مناسبت فرا رسیدن نوروز و آغاز سال ۱۳۹۸، مراسمی در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در برلین برگزار شد

در این مراسم، شماری از شخصیتهای سیاسی آلمانی نیز شرکت داشتند و ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز بر حمایت خود از قیام مردم ایران برای آزادی تأکید کردند.

اتو برنهارد ـ معاون سابق وزیر عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد ادنائر

اتو برنهارد معاون سابق وزیر و عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد ادنائر، از سوی کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، با تبریک نوروز به اعضای مقاومت و مردم ایران، به تلاشهای این کمیته برای مقابله با توطئه‌های حکومتی آخوندی علیه مجاهدان اشرفی اشاره کرد و از جمله گفت: من همراه با دوستانم و خانم ریتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال المان دو بار به آلبانی رفتیم؛ فقط می‌توانم بگویم، آنچه را که آنها در این مدت کوتاه در آنجا دوباره ساخته‌اند، شایستهٔ احترام بسیاری است و اینجاست که فقط می‌توانم بگویم اتفاقاتی عالی در آنجا رخ می‌دهد و، برای اقداماتی که در آنجا صورت گرفته، احترام بسیار قائلیم.

وی افزود: من خودم را یک واقع‌گرای خوش‌بین توصیف می‌کنم و وقتی با این دیدگاه به وضعیت کنونی ایران می‌نگرم، آنگاه به این واقعیت ایمان می‌آورم که به هدف بزرگ ما، یعنی کنار زدن آخوندها، نزدیک‌تر شده‌ایم. می‌توان نمونه‌های متعددی را در اثبات آن برشمرد. برای من به‌عنوان یک اقتصاددان، یک نکتهٔ بسیار تعیین‌کننده این است که وضعیت زندگی معمولی مردم در ایران متأسفانه به‌نحو فزاینده‌یی رو به وخامت گذاشته است.

آخوندها طبعاً هم‌اکنون احساس می‌کنند که زمانشان رو به پایان است. در پهنهٔ بین‌المللی منزوی هستند، و این واقعیت هم در جهان به‌رسمیت شناخته‌شده که آنها آشوبگر اصلی در کل منطقه هستند، چه در یمن و چه در سوریه و هر جای دیگری که وضعیت ناخوشایندست (رژیم) ایران در آنجا حضور دارد.

اتو برنهارد در پایان تأکید کرد: مطمئنم اعتراضات باز هم افزایش خواهند یافت و امیدوارم در سال آینده گامهای جدی در مسیر تحقق آزادی و حقوق‌بشر در ایران برداشته باشیم. این آرزوی من و هدف ماست، بیایید به مبارزه برای آن ادامه بدهیم.

 

کریستیان سیمرمن ـ دبیر کمیته همبستگی برای ایرانی آزاد

کریستیان سیمرمن ـ دبیر کمیته همبستگی برای ایرانی آزاد در سخنان خود در گردهمایی نوروزی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در گردهمایی نوروزی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان گفت: آخوندها برای برکندن جشن نوروز تلاش کردند چون که در این رژیم همان‌طور که می‌دانیم چیزی به‌نام شادی وجود ندارد. ما در خانه مقاومت ایران آنرا می‌بینیم و تجربه می‌کنیم وقتی به تصاویر ایران نگاه می‌کنم که مردم می‌خواهند جشن بگیرند، آنها می‌خواهند رسیدن بهار را ببینند و در پی آزادی هستند. فکر می‌کنم که این اصل مطلب است.
وی افزود:. مقاومت ایران بیش از 50سال در صحنه است،اول دیکتاتوری شاه را برکنار کردید و اکنون هم می‌خواهیم با هم دیکتاتوری ملاها را برکنار کنیم. متأسفانه رژیم همه چیز را از بین برده است، نه تنها سیستم اجتماعی، بلکه حتی طبیعت ایران زیبا را نابود کرده است.

کریستیان سیمرمن همچنین گفت همان‌طور که مقاومت ایران و سازمان مجاهدین و ایرانیان حامی مقاومت نشان دادند، باید برای آزادی جنگید، در مورد شما، این جنگ سختی است ولی نشانه‌هایی وجود دارد که امسال یک سال سرنوشت‌ساز است این رژیم بیشتر منزوی شده و در نهایت فرو خواهد پاشید. جامعه ایران بارها و بارها اثبات کرده که می‌تواند برخیزد من خودم در اشرف ۳در تیرانا بودم و مانند اتو برنهارد شاهد بودم که در صحنه می‌توان دید که فرزندان مردم ایران چه پتانسیلی دارند آنها همواره مجدداً برخاسته‌اند و تسلیم نمی‌شوند، آنها یک هدف دارند و آن آزادی است که ما هم از آن حمایت می‌کنیم، مخصوصاً در این روز. و من برای همگی حضار و تمام ایرانیان، کردها و هرکس دیگر که امروز را جشن می‌گیرد، یک سال نو خوبی را آرزومندم

 


لئو داتسنبرگ ـ نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان

لئو داتسنبرگ ـ نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان در گردهمایی نوروزی در برلین گفت: ما به‌رغم معاندانی که بر سر راه مان بودند، مدتهاست که ک در حال پیمودن مسیر حمایت از مقاومت و مردم ایران هستیم، شبکه ما گسترش یافته و ما و شما می‌توانیم مطمئن باشیم که ما هم‌چنان در کنار شما قرار خواهیم داشت تا برای آزادی و دموکراسی در ایران مبارزه کنید.

به‌رغم توطئه‌های رژیم علیه گردهمایی مقاومت در تابستان گذشته ما توانستیم این گردهمایی را برگزار کنیم و با خانم رجوی دیدار کنیم ایشان برنامهٔ (۱۰) ماده‌یی را معرفی کردند؛ این همان طرح دموکراتیک، مشروع و روشن برای یک ایران آزاد است و ما می‌خواهیم در این راستا تلاش کنیم ما باید از مردم ایران حمایت کنیم که با مقاومتی صلح‌آمیز برای یک دموکراسی و ساختارهای دموکراتیک مبارزه می‌کنند. ما دوستانمان در اشرف۳را فراموش نمی‌کنیم، این‌را هم باید به‌طور مشترک در کارمان وارد کنیم. هر چه وضعیت یک رژیم وخیم‌تر باشد، آنها با سرکوبگری بیشتری علیه مردم عمل می‌کنند... ولی فکر می‌کنم و همراه با شما امیدوارم که این مسیر و این دوران، خیلی به‌طول نینجامد تا وقتی که به یک ایران آزاد و دموکراتیک دست پیدا کنیم. برای شما برای سال جدید بهترین آرزوها را دارم، به شما درود می‌فرستم و نوروز خوبی را برایتان آرزو می‌کنم.

 

جواد دبیران

جواد دبیران معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان، با خیرمقدم و تشکر از حضور شخصیتهای آلمانی در گردهمایی نوروزی، گفت: سال گذشته سالی بود که ما را یک گام بزرگ به پایان دیکتاتوری مذهبی آخوندها نزدیک کرد، چیزی که آرزو و اشتیاق همه مردم ایران است. شبکه مقاومت و کانون‌های شورشی در داخل گسترش پیدا کردند و متقابلاً رژیم در پهنه‌های مختلف بسیار تضعیف شده است. خامنه‌ای سال آینده را سال سرنوشت‌ساز و سال بزرگترین چالشهای رژیم توصیف می‌کند. هیچ روندی به سمت تثبیت متصور نیست. و بحرانهای رژیم اوج خواهند گرفت

اما یقین داشته باشیم که تغییر ات در ایران صورت خواهند گرفت و امید داشته باشیم که بهار آزادی در ایران خواهد رسید

 

مهیار ماهوتچیان

مهیار ماهوتچیان از جامعه ایرانیان در برلین ضمن تبریک نوروز گفت مایهٔ خوشوقتی زنان و مردان ایرانی و دوستان آنهاست که این بار بیداری بزرگ طبیعت با قیام بزرگ مردم ایران همزمان شده است. تبریکات ما برای سال جدید قبل از همه خطاب به مردم ایران و به‌خصوص کسانی است که نوروز را در خانه‌های کوچکشان با حداقل امکانات جشن می‌گیرند. آنها تسلیم نمی‌شوند. این جشن نشان‌دهندهٔ امیدی است که زنده است و رشد می‌کند.

 

مژگان مصباحی

مژگان مصباحی از جامعه ایرانیان در برلین نیز سال ۹۸را به هموطنان تبریک گفت و افزود نوروز، مبشر پایان زمستان و آغاز بهار و امید و شادمانی است امید در میهن ما امروز با مقاومت برای آزادی و عدالت اجتماعی گره خورده است. تنها طرفی که می‌خواهد زمستان در ایران طولانی شود و بهار آزادی نیاید آخوندها هستند. من ایمان و امید به تغییر را در مریم رجوی و در جمع ایرانیان علاقمندی دیدم که تسلیم نمی‌شوند. این مقاومت و خیزشهای اعتراضی مردم ایران نوید پایان دیکتاتوری مذهبی و پیروزی است.