728 x 90

آسوشیتدپرس: کلاهبرداری بی‌شرمانه در موضوع تلفن همراه در ایران

شرکت کوروش
شرکت کوروش

آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۱۰ اسفند از یک کلاهبرداری بی‌شرمانه در موضوع تلفن همراه در ایران که نشان‌دهنده کشمکش‌ها و تنشهای اقتصادی آن با غرب است خبر داد.

آسوشیتدپرس افزود: با تبلیغات پر زرق و برق سلبریتیها و وعده‌های تخفیفهای عمیق، فروشگاهی در پایتخت ایران یکی از داغ‌ترین محصولات این کشور را به مشتریان جمهوری اسلامی عرضه کرده بود - گوشی که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد.

اما پلیس و دادستانها در ایران می‌گویند به جای به‌دست آوردن گوشی‌ها، مشتریان خود را در دام یک صاحب کسب و کاری که یک طرح چند میلیون دلاری را اجرا کرد گرفتار شده‌اند.

با این حال، جنجال پیرامون کوروش، بسیار فراتر از کلاهبرداری ادعایی است.

آسوشیتدپرس اضافه کرد: در حالی‌که ایران برنامه هسته‌یی خود را با سرعت پیش میراند، به تسلیح روسیه در جنگ مسکو علیه اوکراین کمک می‌کند، حمایت از شبه‌نظامیان نیابتی در خاورمیانه را افزایش می‌دهد و در آستانه انتخابات پارلمانی در روز جمعه دست به سرکوب خشونت‌آمیز مخالفان می‌زند و این [کلاهبرداری] نشانه‌ای از مشکلات اقتصادی است که ایران را پس از دهه‌ها تحریم غرب گریبان گیر کرده و در حال شتاب گرفتن است...

مشکلات اقتصادی ایران در کلاهبرداری‌هایی مانند شرکت کوروش نیز نقش داشته است...
تورم بر هر نرخ بهره‌ای که توسط بانک ارائه می‌شود سبقت گرفته است، در حالی که کاهش ارزش پول پس‌انداز مردم را نیز از بین برده است. در نتیجه، بسیاری به‌دنبال خرید یک دارایی فیزیکی، اعم از خانه، جواهرات و یا حتی یک خودرو برای محافظت در برابر ضرر و زیان هستند.

اینجا بود که شرکت کوروش وارد شد...
روزنامه شرق تخمین زده است که شرکت کوروش در کمتر از یک سال ۳۶ میلیون دلار درآمد داشته است، اما مقامات این موضوع را تأیید نکرده‌اند...
مقامات ایرانی می‌گویند، مدیرعامل ۲۷ ساله کوروش و مغز متفکر ادعایی این توطئه، امیرحسین شریفیان، در ماه سپتامبر به‌طور ناگهانی ایران را با میلیون‌ها دلار پرداختی ترک کرد - و هنوز هم متواری است... .
سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران گفت که بازرسان هم‌چنان در تعقیب شریفیان هستند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d8a23ffa-3621-48e2-b14a-a62dcbe810ae"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات