728 x 90

آسوشیتدپرس: مرگبارترین روز در بیش از پنج ماه درگیری در امتداد مرز اسراییل و لبنان

حمله اسراییل به لبنان
حمله اسراییل به لبنان

آسوشیتدپرس نوشت روز چهارشنبه مرگبارترین روز در بیش از پنج ماه درگیری در امتداد مرز اسراییل و لبنان بوده است.

همزمان با افزایش خشونت فرامرزی، مجموعه‌ای از حملات هوایی اسراییل در جنوب لبنان ۱۶ کشته بر جای گذاشت و رگبار راکتهای شلیک شده توسط گروه شبه‌نظامی حزب‌الله یک مرد اسراییلی را کشت و روز چهارشنبه را به مرگبارترین روز در بیش از پنج ماه درگیری در امتداد مرز تبدیل کرد.

از زمان آغاز جنگ اسراییل و حماس در غزه، نگرانیها در مورد تشدید بیشتر در امتداد مرز اسراییل و لبنان افزایش یافته است. دهها هزار نفر از هر دو طرف به‌دلیل خشونت آواره شده‌اند.
حملات روز چهارشنبه اسراییل یک سازمان سیاسی و شبه‌نظامی سنی لبنان به نام گروه اسلامی را هدف قرار داد که به گروه شبه‌نظامی شیعه حزب‌الله در نبرد علیه اسراییل پیوسته است. دو نیروی حزب‌الله و یک فرمانده محلی جنبش امل، یکی دیگر از گروه‌های شیعه، نیز کشته شدند.

در اولین حمله هوایی اسراییل به مرکز امدادرسانی وابسته به گروه اسلامی پس از نیمه شب، هفت تن از اعضای آن در روستای هبریه کشته شدند...

سرلشکر اوری گوردین، رئیس فرماندهی شمال ارتش اسرائیل، گفت که اسراییل علیه گروه اسلامی عمل می‌کند و تعداد زیادی از عوامل را هدف قرار داده است و هم‌چنین حملات بسیار مهم را علیه حزب‌الله انجام می‌دهد.

«ما در جنگ هستیم. او در جمع فرماندهان گفت: تقریباً نصف سال است که در جنگ هستیم و جنگ به حزب‌الله ختم نمی‌شود»... .

خشونت تقریباً روزانه عمدتاً به منطقه در امتداد مرز محدود شده است و میانجی‌های بین‌المللی در تلاش برای جلوگیری از یک جنگ همه‌جانبه هستند. در این درگیریها ۹غیرنظامی و ۱۱سرباز در اسراییل کشته شدند. در لبنان نیز نزدیک به ۲۴۰ نیروی حزب‌الله و حدود ۴۰غیرنظامی کشته شده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7b62d657-a92c-4d9a-bc36-11e5f0323df1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات