728 x 90

آسوشیتدپرس: حملات هوایی به پایگاههای شبه‌نظامیان رژیم ایران در سوریه

حملات هوایی به شبه‌نظامیان رژیم ایران در سوریه
حملات هوایی به شبه‌نظامیان رژیم ایران در سوریه

آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۳آذر در گزارشی از حملات هوایی به پایگاههای شبه‌نظامیان وابسته به رژیم آخوندی در سوریه نوشت: بنا به‌گفته ارتش سوریه اسراییل ساعت ۰۱۲۶ چهارشنبه حملات هوایی را در منطقه مرکزی سوریه انجام داده است...

خبرگزاری آسوشیتدپرس افزود: اسراییل تاکنون اذعان داشته که در حملات خود پایگاههای شبه‌نظامیان متحد رژیم ایران، مانند گروه حزب‌الله لبنان که شبه‌نظامیانش در سوریه هستند، هدف قرار می‌دهد. اسراییل می‌گوید به محموله‌های تسلیحاتی که گمان می‌رود برای شبه‌نظامیان ارسال می‌شود، حمله می‌کند.

خبرگزاری رسمی رژیم اسد، سانا، گفت در این حمله موشکی شش نظامی و یک غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند.

به‌نوشته خبرگزاری رویترز، این چهارمین حمله به خاک سوریه در ماه جاری میلادی است. منطقه مورد هدف در این حملات، محل استقرار شبه‌نظامیان وابسته به حزب‌الله لبنان است که برای پشتیبانی از اهداف راهبردی رژیم ایران و دولت بشار اسد وارد سوریه شده‌اند.

یک مقام نظامی رژیم اسد نیز به سانا گفته است که این حمله خسارات مادی بر جای گذاشته است.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ شبه نظامیان متحد رژیم ایران از جمله گروه حزب‌الله لبنان در نقاط مختلف سوریه مستقر شده‌اند و اسرائیل حضور این نیروها را برای امنیت خود خطری جدی قلمداد می‌کند.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه، دوم آذر، با اشاره به فعالیت‌ شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران در اطراف اسرائیل، برای تشدید رویارویی اسرائیل با ایران اعلام آمادگی کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات