728 x 90

آسوشیتدپرس: ترامپ دستور تحریم ترکیه را می‌دهد

حملات ترکیه به  مناطق کردها در سوریه
حملات ترکیه به مناطق کردها در سوریه

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۲۳مهر ۹۸ خبر داد که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ با هدف قرار دادن اقتصاد ترکیه، تحریم‌هایی را برای محدود کردن حمله ترک‌ها به جنگجویان کرد و غیرنظامیان در سوریه، اعلام کرد.

به گزارش این خبرگزاری ایالات متحده همچنین از ترکیه خواست تا حمله را متوقف و اعلام آتش‌بس کند، و ترامپ در تلاش برای شروع مذاکرات، معاون رئیس‌جمهور مایک پنس و مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین را، هر چه سریعتر، به آنکارا می‌فرستد. پنس گفت که ترامپ مستقیماً با رجب طیب اردوغان، رهبر ترکیه صحبت کرد، که وعده داد که به شهر مرزی کوبانی، که در سال ۲۰۱۵ شاهد اولین شکست گروه داعش در نبرد با جنگجویان کرد تحت حمایت آمریکا بود، حمله نخواهد کرد.

 

معاون رئیس‌جمهورگفت: رئیس‌جمهور ترامپ به‌وضوح با او ارتباط برقرار کرد که ایالات متحده آمریکا از ترکیه می‌خواهد که حمله را متوقف کند، آتش‌بس فوری را اجرا کند و برای پایان دادن به خشونت ها مذاکره با نیروهای کرد در سوریه را آغاز کند.

 

در گزارش این خبرگزاری آمده است که ترامپ گفت حدود ۱۰۰۰سرباز آمریکایی که با جنگجویان محلی کرد برای نبرد با داعش در شمال سوریه شرکت کرده بودند، این کشور را ترک می‌کنند. وی گفت که آنها در منطقه خاورمیانه برای کنترل "وضعیت" و جلوگیری از احیای داعش باقی خواهند ماند - هدفی که حتی متحدان ترامپ می‌گویند در نتیجه خروج آمریکا، بسیار سخت‌تر شده است....

دونالد ترامپ در اطلاعیه تحریم‌های خود اعلام کرد که جلوی مذاکرات در مورد معامله ۱۰۰میلیارد دلاری تجاری با ترکیه را گرفته و تعرفه‌های فولادی را تا ۵۰٪ افزایش می‌دهد. ترامپ همچنین برای سه مقام ارشد ترکیه و وزارت دفاع و انرژی ترکیه تحریم‌هایی را اعمال کرد.

اگر رهبران ترکیه به این مسیر خطرناک و مخرب ادامه دهند، من جهت نابودی سریع اقتصاد ترکیه آمادگی کامل دارم.