728 x 90

آسوشیتدپرس: بمب جدید آمریکا برای هدف قرار دادن اهدافی مانند سایتهای اتمی زیرزمینی رژیم ایران

بمب جدید آمریکا
بمب جدید آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس سه‌شنبه ۲خرداد از رونمایی یک بمب جدید توسط ارتش آمریکا خبر داد و نوشت: «بمب جدید آمریکا که برای هدف قرار دادن اهدافی مانند سایتهای اتمی زیرزمینی رژیم ایران طراحی شده در میان تنشها در یک مدت زمان کوتاهی به نمایش گذاشته شد و دوباره برداشته شد.

با تشدید تنشها میان غرب و رژیم ایران بر سر برنامه اتمی این رژیم، ارتش آمریکا تصاویری از یک بمب قدرتمند را منتشر کرد که برای نفوذ به اعماق زمین و تخریب تأسیسات زیرزمینی که می‌تواند برای غنی‌سازی اورانیوم استفاده شود، طراحی شده است.

نیروی هوایی آمریکا روز ۱۲اردیبهشت تصاویر جدید از این سلاح به نام GBU-۵۷، معروف به "مهمات نفوذکننده عظیم" را منتشر کرد. سپس عکس‌ها را از روی سایت برداشت – زیرا این عکس‌ها حاوی جزئیات حساسی در مورد ترکیب و ضربه سلاح بود.

انتشار این عکس‌ها در حالی صورت می‌گیرد که آسوشیتدپرس گزارش داده بود رژیم ایران در حال حرکت مداوم به سوی ساخت تأسیسات اتمی است، که احتمالاً دورتر از برد GBU-۵۷ که جدیدترین سلاح ارتش آمریکا برای از بین بردن پناهگاههای زیرزمینی رژیم محسوب می‌شود، است.

نیروی هوایی تصاویری از این بمبها را در صفحه فیس‌بوک پایگاه نیروی هوایی وایت من Whiteman در میسوری منتشر کرد. این پایگاه محل ناوگان بمب‌افکنهای رادارگریز B-۲ است. شایان ذکر است که فقط این نوع بمب‌افکن‌ها می‌تواند این بمب را منتقل کند.

نیروی هوایی آمریکا هم‌چنین گفت دو بمب نفوذ کننده عظیم دریافت کرده است تا یک اسکادران B۲ در آنجا بتواند «عملکرد خود را آزمایش کند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f7c4796d-1f88-452e-9a7f-6d44d8478b22"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات