728 x 90

آسوشیتدپرس: ایران در بحبوحه ناآرامی داخلی، اقدام نظامی خارجی را افزایش می‌دهد

اعتراضات در ایران
اعتراضات در ایران

آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۹مهرماه در مقاله‌یی تحلیلی درباره وضعیت داخلی و خارجی رژیم ایران نوشت: ایران در بحبوحه ناآرامی داخلی، اقدام نظامی خارجی را افزایش می‌دهد.

این خبرگزاری افزود: در حالی که اعتراضات در داخل اوج گرفته است، دولت دینی ایران در حال افزایش قدرت نظامی خود در خارج از کشور است: تهران پهپادهایی را در اختیار روسیه قرار داده است که باعث کشته شدن غیرنظامیان اوکراینی شده، رزمایش‌هایی را در منطقه مرزی با آذربایجان برگزار کرده و مواضع کردها را در عراق بمباران کرده است.

در ادامه مقاله آمده است: این تحرکات نشان می‌دهد که رهبران ایران تلاش می‌کنند تا با ادامه تظاهراتها در مورد مرگ مهسا امینی، زن ۲۲ساله‌ای که در بازداشت گشت ارشاد کشور در ۱۶سپتامبر کشته شد، حمایت جناح تندرو را در داخل کشور جمع کنند.

آسوشیتدپرس به چرایی عملکرد رژیم ایران چنین پاسخ داد: آنها هم‌چنین به‌عنوان یادآوری به خاورمیانه و غرب هستند که دولت ایران هم‌چنان مایل است از زور هم در خارج و هم در داخل استفاده کند تا در قدرت بماند... .

 

این خبرگزاری به مشکلات داخل ایران اشاره کرد و این‌که تمامی فشارها و خشونتهای مرگبار دیگر نمی‌تواند جلوی خشم مردم را بگیرد نوشت: در حالی‌که ایران با مشکلات اقتصادی رو به وخامت مواجه است، حتی تهدید به دستگیری، ضرب و شتم و خشونت مرگبار توسط نیروهای امنیتی، باعث فروکش خشم نشده است. گروه‌های فعال می‌گویند تاکنون هزاران نفر بازداشت و بیش از ۲۰۰نفر کشته شده‌اند... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c78044e8-878f-4dc8-aff1-93c45800fe1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات