728 x 90

آسوشیتدپرس: هر گونه معامله‌یی که امضای سیف را داشته باشد می‌تواند با مانع تحریم‌ها مواجه شود

هرگونه معامله‌يي كه امضاي سيف را داشته باشد مي‌تواند با مانع تحريم‌ها مواجه شود
هرگونه معامله‌يي كه امضاي سيف را داشته باشد مي‌تواند با مانع تحريم‌ها مواجه شود

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره تحریم‌های جدید علیه رژیم آخوندی، گزارش داد: «ایالات متحده... تحریم‌های ضدتروریستی را بر رئیس بانک مرکزی (رژیم) ایران اعمال کرد و هر کسی را در سراسر جهان از تجارت با او منع کرد. این یک ضربه دیگر به امیدهای اروپا برای نجات توافق اتمی بعد از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا به خروج از آن است...

هر چند این تحریم‌ها به‌لحاظ تکنیکی به خود بانک مرکزی گسترش نمی‌یابد، اما می‌توانند به‌نحو قابل توجهی انزوای (رژیم) ایران را از سیستم مالی بین‌المللی کاهش بدهند. سیف... بر تصمیم‌های عمده مالی در (رژیم) ایران نظارت دارد. حال هر گونه معامله‌یی که امضای او را به‌همراه داشته باشد، می‌تواند با مانع تحریم‌ها مواجه شود؛ این امر یک عامل بازدارنده را برای دولتها و شرکتهایی ایجاد می‌کند که معاملاتی را مد نظر دارند که به بانک مرکزی (رژیم) ایران هم مرتبط می‌شود».

آسوشیتدپرس افزود: «به‌طور معمول وقتی ایالات متحده افرادی را مورد تحریم قرار می‌دهد، آمریکایی‌ها و شرکتهای این کشور را از هر گونه معامله با آنها منع می‌کند. حال در این مورد، ایالات متحده تصمیم گرفت که «تحریم‌های ثانویه» را اعمال کند که افراد و شرکتهای غیرآمریکایی را نیز در برمی‌گیرد. این بدان معنی است که هر کسی در هر کشوری با سیف یا طرزعلی تجارت کند، می‌تواند مجازات شود».

در ادامه این گزارش آمده است: «ترامپ نه تنها تحریم‌ها علیه (رژیم) ایران را مجدداً برقرار خواهد کرد، بلکه او همچنین تهدید به اتخاذ گام قابل‌توجه مجازات شرکتهای اروپایی می‌کند که معاملاتشان (در ایران) را کاهش ندهند... تحریم‌های جد ید علیه مقامات بانک مرکزی... مسیر دیگری را ایجاد کرده که در آن، هر کسی با (رژیم) ایران تجارت کند، می‌تواند از نیویورک، یعنی قلب تپنده سیستم مالی بین‌المللی، قطع شود.

 

خبرگزاری فرانسه تحریم‌های جدید علیه حکومت آخوندی را «دومین اقدام طی یک هفته برای هدف قرار دادن شبکه‌های مالی سپاه پاسداران» توصیف کرد.

 

نیویورک‌تایمز گزارش داد: «قرار دادن رئیس یک بانک مرکزی رژیم ایران در لیست تروریست‌های بین‌المللی اقدام نادری است. وزارت خزانه‌داری گفت که رئیس بانک مرکزی (رژیم) ایران... به‌طور مخفیانه میلیون‌ها دلار را برای حمایت از حزب‌الله توسط سپاه پاسداران و از طریق بانک البلاد عراق، منتقل کرده است».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات