728 x 90

آذر منصوری فساد درون رژیم را سیستماتیک نامید

آذر منصوری
آذر منصوری

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا آذر منصوری روز شنبه ۷فروردین و در تعارض با نامگذاری سال توسط خامنه‌ای گفت: صرف نامگذاری بدون توجه الزامات حقیقی آن عملاً در طی سال‌های متمادی موجب شده که اساساً نامگذاریها بیشتر نقش تبلیغاتی و شعاری به خود بگیرد و گاه به نقیض خود تبدیل شود و سال۱۴۰۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

منصوری تحریم‌ها را مانع جدی دانسته و افزود: ممکن نیست از چرخه تولید در کشور سخن گفت در حالی‌که تحریم‌ها عملاً آثار خود را بر این چرخه به جای گذاشته است. هیچ کشوری با وجود تحریم نمی‌تواند به اقتصادی شکوفا دست پیدا کند.

وی در ادامه و خلاف نظر خامنه‌ای که گفت برای مذاکره عجله‌ای نداریم، اضافه کرد: به همین دلیل باید به پروژه رفع تحریم‌ها به‌عنوان یک پروژه ملی و نه جناحی نگاه شود و باید از همه ظرفیت‌های دیپلماتیک برای رفع آن استفاده شود.

منصوری مانع بعدی بر سر راه را چنین عنوان کرد: حکومتی‌ها و خصولتی‌هایی که طی سال‌های متمادی شکل گرفته و خود به بزرگترین مانع تولید خالص و تولید ناخالص ملی در کشور تبدیل شده است باید به انحصار خود پایان دهند.

وی درباره FATF هم گفت: با معطل نگه‌داشتن لوایح FATF خود بیشترین مانع را برای مبادلات مالی و بانکی در این سطح ایجاد کرده است. این مسأله حتی موجب شده ما بازارهای کشورهای منطقه خودمان را هم از دست بدهیم.

منصوری که حرفهایش در نقطه مقابل خامنه‌ای بود هم‌چنین افزود: شبکه‌های اجتماعی و فن‌آوریهای جدید ارتباطات امروزه ظرفیت‌های بسیار جدی را برای اشتغال و تولید ایجاد کرده‌اند. نمی‌توان از این ظرفیتها و فرصتی که همه دنیا از آن بهره می‌گیرد چشم‌پوشی کرد. به‌خاطر یک تهدید و یا نگرانی که با فرهنگ‌سازی و نه فیلترینگ قابل مدیریت است، از فرصت‌های آن چشم‌پوشی کرد.

وی در پایان به فساد سیستماتیک که سراپای نظام را گرفته اشاره کرد و گفت: فساد سیستماتیک، مانعی جدی برای افزایش سرمایه ملی است بر همین اساس به اصلاحات حقیقی و حقوقی جدی در ساختار حکمرانی برای مقابله و کاهش آن و نه شعاری نیاز داریم.