728 x 90

آذری جهرمی: انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات کابینه آخوند روحانی
آذری جهرمی وزیر ارتباطات کابینه آخوند روحانی

به گزارش العربیه، آذری جهرمی وزیر ارتباطات کابینه آخوند روحانی روز دوشنبه ۲فروردین، در تعارض با صحبت‌های روز گذشته خامنه‌ای که به ول بودن فضای مجازی اشاره کرده بود گفت: «انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است، چه با رمزنگاریهای پیشرفته چه با ابزارهای ماهواره‌یی که به‌زودی فراگیر می‌شود».

جهرمی افزود: «آنهایی که فکر می‌کنند مسئولیت تربیت فرزندانشان در فضای مجازی تنها با حاکمیت است، یک نگاه به فرزندان مسئولان راست و چپ کنند. خیلی‌ها توان تربیت فرزندان خودشان هم نداشتند. شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟»

وی هم‌چنین اضافه کرد: «علم دانش‌آموزان و نوجوانان در استفاده از فضای مجازی از علم والدین‌شان بیشتر است، شکاف بین نسلی در فضای مجازی را با فیلتر پر نمی‌کنند با آموزش مداوم و مؤثر ترمیم می‌کنند. باید کارهای بنیادین انجام داد نه سطحی».

جهرمی با اشاره به تنگ‌نظریهای داخلی در رژیم گفت: «راهکار مؤثر برای ایفای نقش، تکیه بر جوانهای خلاق و وارد شدن در رقابت با پلتفرم‌های بین‌المللی است. موانع داخلی و تنگ نظریها رفع شود، جوانهای توانمندی داریم».

شایان یادآوری است که روز گذشته خامنه‌ای در صحبت‌های خود گفته بود: «همه کشورهای دنیا فضای مجازی‌شان را مدیریت می‌کنند ولی ما افتخار می‌کنیم که آن را ول کردیم».

وی هم‌چنین گفت: «همه کشورهای دنیا، بر فضای مجازی اعمال مدیریت می‌کنند اما در کشور ما، برخی به رها بودن فضای مجازی افتخار می‌کنند در حالی‌که این شیوه به هیچ‌وجه افتخار ندارد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c88480ef-2ec4-48f1-85c7-149fff3dce71"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات