728 x 90

آخوند مدرسی: امروز با مشکل پول متغیر مواجه هستیم

متغیرهای پولی - عکس از آرشیو
متغیرهای پولی - عکس از آرشیو

آخوند مدرسی امام جمعه رژیم در بخش مرکزی یزد گفت: امروز در کشور با مشکل پول متغیر مواجه هستیم، یعنی پولی که ارزش آن دائما و سریعاً در حال تغییر است و این بدترین نوع مدیریت در اقتصاد کلان کشور است.

وی افزود: این مشکل هم باعث افت ارزش پول ملی می‌شود، هم باعث تورم و گرانی شدید، هم درآمدهای جمع زیادی را کاهش می‌دهد و سرمایه‌های جمعی را افزایش می‌دهد و این فاصله طبقاتی را بسیار زیاد می‌کند. (تسنیم ۱۱مهر)

در همین روز آخوند محمد جواد باقری در نمایش جمعه این هفته اسالم در استان گیلان اعتراف کرد: «امروز تخم‌مرغ که ساده‌ترین ماده غذایی مصرفی مردم بود در مدتی کوتاه یکباره ۸۰-۷۰ درصد گران می‌شود و خیلی‌ها دیگر توان تهیه آن را هم ندارند. این نشان از بی‌برنامگی در کنترل بازار است. مردم دیگر چه کنند؟ مثل گیاهان با فتوسنتز تغذیه کنند؟ آن از وضعیت بورس، آن از وضعیت سکه و طلا و ارز، با این بی‌برنامگی‌ها اقتصادی و عدم توان در کنترل بازار، مردم منتظر دلار پنجاه هزار تومانی باشند».

خاطرنشان می‌شود دوم تیر سال جاری دلار از مرز ۲۰هزار تومان گذشت و دهم مهر یعنی در ظرف ۱۰۰روز ارزش ریال یک‌سوم کاهش یافته و از مرز ۳۰هزار تومان گذشته است.