728 x 90

آخوند روحانی: وضعیت کرونا در تهران قرمز است / به‌هیچ عنوان نباید کشور را تعطیل کنیم

جلسه ستاد کرونای رژیم - ۲۷ اردیبهشت
جلسه ستاد کرونای رژیم - ۲۷ اردیبهشت

آخوند روحانی روز شنبه ۲۷اردیبهشت طی سخنانی در ستاد بحران کرونا از افشاگریها ابراز وحشت کرد و گفت: از روز اول خطر کرونا، من یک خطر بزرگ دیگر را در کنار این ویروس احساس کردم. آن هم حرف رسانه‌های معاند بود که می‌خواستند کشور را به تعطیلی بکشانند.

آخوند روحانی با تأکید جنایتکارانهٔ برای فرستادن مردم به کام کرونا در یک دوگانه‌گویی سخیف گفت: ما به‌هیچ عنوان نباید کشور را تعطیل کنیم. چرخ همهٔ کارها باید بچرخد. همهٔ کارها باید انجام شود. البته مردم باید بهداشت فردی را رعایت کنند و دستهایشان را بشویند.

رئیس‌ جمهور ارتجاع پس از اصرار بر بازگشایی مجرمانه کسب و کارها در کشور و به‌ویژه در تهران، در جلسه ستاد بحران کرونا خبر داد که وضعیت شیوع کرونا در تهران قرمز است. اما چون پایتخت است، نمی‌شود مراسمی در روز قدس در آن برگزار نکرد.

وی از برگزاری یک مراسم نمادین توسط خودروها با مسئولیت سپاه خبر داد و به طرز مسخره‌یی گفت: «در مورد شهر تهران دستورالعمل دیگری مدنظر داریم چون شرایط قرمز است و نمازجمعه هم نداریم. اما تهران پایتخت است و نمی‌شود کاری نکرد. قرار است مسئولیت را سپاه برعهده بگیرد و از یک مبدا تا انتهایی از طریق خودرو حضور داشته باشیم که یک حرکت تبلیغاتی است».

وی افزود: «قرار شده از یک مبدا تا یک مقصدی، از طریق خودروها حرکتی انجام بگیرد که هم تبلیغ و هم تحرک باشد. در خودرو هم می‌توان سرود خواند و هم پرچم‌ها را در دست گرفت و مسیر هم به گونه‌ای هدایت شود که اجتماع مردمی نباشد تا مشکل بهداشتی پیش نیاید.»

آخوند روحانی در مورد بروز برخی «ناهماهنگی‌ها» در زمینه درمان گفت برای تشخیص کرونا «یکی می‌گوید معیار خون است، یکی می‌گوید سی‌تی‌اسکن، یکی می‌گوید معیار تست است، یکی گفته است تست سرولوژی».

آخوند روحانی همچنین اطلاع داد که بعد از ماه رمضان رستوران‌ها باز می‌شوند و فعالیت‌های ورزشی (بدون تماشاگر) از سرگرفته خواهد شد. دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد بازگشایی می‌شوند و کنکور نیز برگزار خواهد شد.