728 x 90

آخوند روحانی: همهٔ کارمندان از دهم خرداد سر کار حاضر می‌شوند

جلسه ستاد حکومتی کرونا - ۳خرداد ۹۹
جلسه ستاد حکومتی کرونا - ۳خرداد ۹۹

آخوند روحانی در ادامهٔ سیاست مجرمانهٔ فرستادن مردم به‌قربانگاه کرونا در جلسه ستاد حکومتی مقابله با کرونا امروز شنبه ۳خرداد گفت: اماکن مقدس از فردا (بعد از عید فطر) باز می‌شوند. همهٔ کارمندان از دهم خرداد از ساعت ۷ و ۳۰دقیقه صبح تا ۱۴ و ۳۰دقیقه سرکار حاضر می‌شوند.

روحانی با ابراز غیظ و وحشت از افشاگریها در مورد کرونا گفت: عده‌یی دنبال هراس‌افکنی هستند، این موضوع را نباید بپذیریم، برخی می‌خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کنند.


آخوند روحانی با پنهانکاری آشکار در مورد قربانیان کرونا گفت: ٨٨درصد افرادی که فوت کرده‌اند یک یا چند بیماری زمینه‌ای داشته‌اند. میزان مرگ و میر افراد نسبت به ابتلا روندی نزولی دارد.
وی در مورد تصمیمات ستاد حکومتی مقابله با کرونا گفت: در زمینه بیماری ویروس کرونا می‌توانیم بگوییم از سه مرحله عبور کرده‌ایم. موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا بازگشایی خواهد شد. فعالیت آژانس‌های مسافرتی در هفته آینده شروع خواهد شد. در مورد به بازگشایی کل مساجد کشور و فعالیت پاساژها ظرف هفته جاری بررسی انجام خواهد گرفت.

در همین جلسه نمکی وزیر بهداشت روحانی در مورد وضعیت بحرانی استانها گفت: «ما خیزهای جدیدی از بیماری در استان‌های گرمسیر را مشاهده می‌کنیم».

وزیر بهداشت رژیم گفت: «در استان خوزستان اوضاع مطلوب ما نیست امیدواریم در این هفته سیر کاهنده داشه باشیم. با استانداران همجوار استان خوزستان یعنی استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد صحبت کرده‌ایم و هشدارهای لازم در خصوص شیوع مجدد بیماری را به آنها داده‌ایم چراکه در فصل گرما برخی از اهالی خوزستان به این مناطق کوچ می‌کنند بنابراین استان‌ها باید از آمادگی لازم برخوردار باشند».
نمکی افزود: «مواردی را در سیستان و بلوچستان در روستای نجف‌آباد خاش مشاهده کریم که زنگ خطری را برای ما ایجاد کرد و اقدامات لازم نیز در حال انجام است.

پیش بینی اولیه ما که می گفتیم این ویروس ناخلف است و با اجداد خود هیچ شباهتی ندارد صحیح بود چرا که ما خیزهای جدیدی از بیماری در استان‌های گرمسیر را مشاهده می‌کنیم».