728 x 90

آخوند ذوالنوری: مجلس در جریان جزئیات مذاکرات وین نیست

آخوند مجتبی ذوالنوری
آخوند مجتبی ذوالنوری

آخوند ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ارتجاع روز ۲۸فروردین در گفتگو با خبرگزاری نیروی تروریستی قدس(تسنیم) با زیر سوال بردن مذاکرات رژیم آخوندی در وین گفت: مجلس در جریان جزئیات مذاکرات وین نیست.
وی افزود: پیش از آغاز مذاکرات، ظریف و عراقچی به کمیسیون آمدند و کلیاتی را در این باره مطرح کردند اما این مربوط به دور اول مذاکرات است.

ما مطلقاً در جریان جزئیات مباحثی که می‌خواهند داشته باشند نیستیم و آنها قبل از مذاکرات هیچ چیز را با کمیسیون مطرح نکردند.

آن چیزی هم که در مورد مذاکرات به ما گفته می‌شود باید مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد؛ مذاکرات باید طبق این اصول انجام بگیرد و جلو برود.

آمریکایی‌ها به دنبال فرسایشی کردن مذاکره هستند. آن‌ها می‌خواهند غنی‌سازی ما را متوقف کنند و سپس با بحث‌های فرسایشی زمان را به نفع خودشان تمام کنند.

خاطرنشان میشود خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع روز ۲۵فروردین با سرخوردگی از مذاکرات برجامی گفت

این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره بکند تا حرف حقی را قبول کند.می‌خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند.

پیشنهادهایی که می‌کنند غالباً تحقیر‌آمیز است که حتی قابل نگاه کردن نیست. باید تحریم‌ها اول برداشته بشود چون خاطر جمع نیستیم به این‌که آنها وعده بدهند. تا حالا دهها بار به وعده‌هایشان عمل نکردند و ضد وعده عمل کردند. حالا همه همین کار را خواهند کرد.

خامنه‌ای-۲۵فروردین۱۴۰۰:

سیاست کشور را ما اعلام کردیم و به مسئولان هم گفتیم هم از نزدیک گفتیم هم با نوشته گفتیم هم عرض کنم که در جلسات گفتیم هم بابت عمومی گفتیم. سیاست کشور معلوم است که چکار باید بکند. خب خالا تشخیص شان این است مسئولان ما که برویم مذاکره کنیم تا همین سیاست را اعمال کنیم، ما بحثی نداریم در این زمینه

منتهی باید مراقبت بشود که مذاکره فرسایشی نباید باشد. نباید جوری باشد که طرفها بخواهند همین‌طور هی کش بدهند این مذاکره را که این برای کشور ضرر دارد. این هم توجه داشته باشید این‌که آمریکایی‌ها هی اسم مذاکره می‌آورند مذاکره با ایران مستقیم ما حاضریم فلانیم، این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره بکند تا این‌که یک حرف حقی را قبول کند. نه می‌خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند اصلاً کار او اینجوری است والا این‌که حالا یک حرف حقی را بشنوند تصدیق کنند قبول کنند اینجوری نیست.

همین سیاستی را که ما گفتیم باید تحریم‌ها اول برداشته بشود چون ما خاطر جمع نیستیم به این‌که آنها وعده بدهند، تا حالا دهها بار به وعده‌هایشان عمل نکردند و ضد وعده عمل کردند حالا همه همین کار را خواهند کرد لذا بایستی آنها اول کاری را که ما می‌گوییم انجام بدهند ما خاطر جمع بشویم که انجام گرفت بعد ما آنچه تکلیف ما است انجام خواهیم داد. این مذاکره‌کنندگان اروپایی گاهی در جلسات خصوصی تصدیق می‌کنند که همین درست است، و حق با ایران است اما در مقام تصمیم‌گیری خب تابع آنها هستند خودشان واقعاً هیچ استقلالی ندارد، آمریکا هم زورگو است، تحمیل کننده است و مسأله‌اش این است. بنابراین پیشنهادهایی هم که می‌کنند غالباً پیشنهادهای متکبرانه و تحقیر‌آمیز است که قابل نگاه کردن حتی نیست. امیدواریم انشاءالله مسئولان کشور در این زمینه هم کاملاً با چشم باز با دل محکم انشاءالله بروند جلو.