728 x 90

آخرین تحولات انتخابات آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

عربستان ،کره جنوبی. اوکراین، ژاپن، دانمارک، نروژ، یونان و هلند به بایدن به خاطر پیروزی در انتخابات تبریک گفتند.

رویترز: عربستان سعودی نهایتاً به بایدن به‌خاطر پیروزیش تبریک گفت.

کرملین در انتظار اعلام رسمی نتیجه انتخابات در آمریکاست.

نخست وزیر ژاپن: می‌خواهم با پرزیدنت منتخب بایدن برای بهبود اتحادمان و تضمین صلح و شکوفایی در منطقه هند ـ پاسیفیک همکاری کنم .

وال‌استریت ژورنال: بسیاری از رهبران جهان روز شنبه به‌سرعت به‌ پیروزی معاون رئیس‌جمهور سابق جو بایدن واکنش نشان دادند و اکثراً تبریکات خود را فرستادند و قول کار با او را دادند.

واشنگتن پست: بایدن در نظر دارد برخی فرمانهای اجرایی ترامپ را لغو کند.

نیوت گینگریچ رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا: این یک انتخابات به‌سرقت رفته است. آرا باید دوباره شمارش شوند. صحتشان باید تأیید شود. باید به دادگاه برویم. هیچ‌کدام از اینها تمام نشده و پروسه باید دنبال شود.

سناتور تد کروز: هنوز بسیار زود است و در این نقطه ما نمیدانیم که چه کسی در انتخابات پیروز شده است. باید اجازه دهیم روند قانونی پیش برود و زمانی که این روند در چند هفته تکمیل شد خواهیم دید که چه کسی در انتخابات پیروز خواهد شد.

کوین مک کارتی رهبر اقلیت در کنگره آمریکا: آنچه ما از انتخابات ریاست‌جمهوری انتظار داریم به‌حساب آمدن تمام آرای قانونی، کامل بودن هر بازشماری و شنیده‌شدن هر چالش حقوقی است. در این شرایط و فقط در این شرایط آمریکا می‌تواند تصمیم بگیرد که چه کسی پیروز است.

سایت هیل: دولت ترامپ تا ژانویه۲۰۲۱ سیلابی از تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران وضع می‌کند.

وزارت‌خارجه رژیم آخوندها هراسان از محاکمه دیپلمات تروریست: این اتفاق نقض کامل کنوانسیونهای بین‌المللی و بدعت بسیار خطرناک است که بانیان آن خودشان قربانی این بدعت خواهند شد.