728 x 90

حملات متقابل باندهای حکومتی بر سر نمایش انتخابات ریاست جمهوری

روحانی - خامنه‌ای
روحانی - خامنه‌ای
در واکنش به حملات باند خامنه‌ای به دولت روحانی، برزگر، عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم از باند روحانی گفت: با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری، شاهد موج سنگینی از تخریبها علیه دولت هستیم و قطعاً لجن مال کردن دولت به نفع نظام نخواهد بود.

کشمکشهای مربوط به قبضه کرسی ریاست‌جمهوری بار دیگر سران دو قوه رژیم را رو در رو کرده است. روز گذشته، آخوند آملی لاریجانی، سر دژخیم قضاییهٴ رژیم به صحنه آمد و پاسخ آخوند روحانی، رئیس‌جمهور نظام را داد. روحانی گفته بود قضاییه مانع اجرای اقتصاد مقاومتی است چون «ما بیاییم التماس کنیم یا آقایی رو بیاوریم بگیم این‌جا بیا سرمایه‌گذاری کن،

یک دفعه یک آقایی هوس کنه این طرف رو احضار بکنه، این طوری نمی‌شه کار کرد».

آخوند آملی در پاسخ او گفت:
«برخی می‌گویند دستگاه قضایی نباید از روی هوس و به‌خاطر تخلفات کوچک، بگیر و ببند راه بیندازد. ما اساساً چنین چیزی نداریم. این‌که چنین کاری را سبب عدم سرمایه‌گذاری عنوان می‌کنند کاملاً نادرست است. می‌گویند قوه قضاییه به کسی که مرتکب اقدام خلاف قانون شده تذکر بدهد و از او خواهش کند. ظاهراً قوه قضاییه را با نهادهای دیگر اشتباه گرفته‌اند».

آخوند مهدی طائب از سرکردگان لباس شخصیهای خامنه‌ای در قرارگاه موسوم به عمار هم به صحنه آمد و گفت: «تا زمانی که دولت روی برجام مانور دهد شعارش برای «اقتصاد مقاومتی» عاری از صداقت است... از آغاز این دولت هیچ تلاشی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ندیده‌ایم».

هم‌چنین آخوند سالک با حمله به دولت روحانی گفت: «دولت موانع کار و تولید را از سر راه برنمی‌دارد. وزارت‌خارجه اصلاً کاری با مسائل اقتصادی ندارد. سؤال ما از دولت و رئیس‌جمهور این است که در رفع موانع تولید ملی چه کرده‌اید؟».

خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) نیز در روز ۸فروردین از زبان 5مهره باند خامنه‌ای، آخوند روحانی را به‌خاطر بر زمین ماندن فرامین ولی‌فقیه ارتجاع تهدید به عزل کرد و نوشت: «مشروعیت هر منصبی در جمهوری اسلامی از ولایت فقیه است، و هر مقامی که برخلاف فتوای ولی‌فقیه در امور تقنینی یا اجرایی تصرف کند، خودبخود معزول است».

متقابلاً رسانه‌های باند روحانی بر تشتت باند خامنه‌ای برای معرفی کاندیدا برای قبضه کرسی ریاست‌جمهوری انگشت گذاشته‌اند. روزنامه دولتی ایران در این مورد نوشت: «احتمال معرفی دست‌کم 5 نامزد اصول‌گرا برای انتخابات ریاست‌جمهوری در حالی است که سعید جلیلی از نامزدهای احتمالی اصول‌گرایان تاکنون ساز و کار «جمنا» را نپذیرفته است و برخی منابع خبری احتمال داده‌اند او به‌صورت مستقل وارد رقابتها شود.

همچنین حزب پایداری به زعامت مصباح یزدی به صراحت اعلام کرده‌ است خود را ملزم به حمایت از گزینه نهایی «جبهه مردمی» نمی‌داند و خود به‌دنبال معرفی نامزد «اصلح» است. حمید بقایی از دیگر چهره‌هایی است که از واپسین روزهای سال گذشته رسماً اعلام کاندیداتوری کرد و هشدار داد تا پایان کار در آوردگاه انتخابات باقی خواهد ماند. مجموعه رویدادی که لشکری از نامزدها را مقابل حسن روحانی متصور می‌کند».

قانون روزنامه دیگر باند روحانی باند موسوم به اصول‌گرا را به سخره گرفته و نوشته است: «بشتابید؛ تهیه و تولید کاندیدای ریاست‌جمهوری فقط و فقط در جمنا – معتبرترین مرکز انتشار و تکثیر ریاست‌جمهوری با کادر مجرب».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات