728 x 90

نه به آخوند حسن روحانى,

گزارشهای رسانه‌های خبری از تظاهرات ایرانیان در مقابل مقر سازمان ملل‌متحد در اعتراض به حضور آخوند روحانی در نیویورک + (کلیپ)

-

گزارشهای رسانه‌های خبری از تظاهرات ایرانیان در مقابل مقر سازمان ملل‌متحد
گزارشهای رسانه‌های خبری از تظاهرات ایرانیان در مقابل مقر سازمان ملل‌متحد
رسانه‌های خبری آمریکا و رسانه‌های بین‌المللی، تصویر مخابره شده توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه از تظاهرات نه به روحانی در مقابل مقر ملل‌متحد در فراخوان به دادخواهی برای قتل‌عام 67 که عکس تکان دهنده‌یی از هزاران شهید سربدار در قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی به فتوای خمینی جلاد در سال ۶۷ است را به‌عنوان «بهترین عکس روز» به سراسر جهان مخابره کردند.

ان.بی.سی نیوز با تیتر «امروز در تصویر»، نوشت: بهترین عکسهای امروز را ببینید.

دیلی استاندارد در عنوان خود نوشت: بزرگترین عکسها از جهانی بزرگ.

و بسیاری دیگر از رسانه‌ها نیز با عناوینی مشابه این تصویر تکان‌دهنده را از تظاهرات نه به روحانی در نیویورک مخابره کردند:
آی ویتنس نیوز: بهترین عکس خبری روز
استریتس تایمز: بهترین عکسهای روز
شارلوت آبزرور: بهترین عکس روز
آسوشیتدپرس در گزارشی از این تظاهرات نوشت: «هزاران ایرانی در یک تظاهرات در نیویورک در 20سپتامبر شرکت کردند که طی آن به تغییر دموکرات و استقرار یک نظام جمهوری مبتنی بر جدایی دین از دولت فراخوان دادند. در این تظاهرات، اعدام سمبلیک 30هزار زندانی سیاسی در سال 67 به نمایش گذاشته شد. تظاهر کنندگان همچنین شرکت روحانی در مجمع عمومی ملل‌متحد را محکوم کرده و به محاکمه مقامات رژیم که به‌طور مستقیم درگیر جنایت علیه بشریت بودند، فراخوان دادند.

آسوشیتدپرس نوشت: در این تظاهرات، که طی آن شرکت کنندگان نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران را محکوم کردند، چند هزار عکس از تصاویر شهیدان قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی به نمایش گذاشته شد».

الشرق‌الأوسط-21سپتامبر 2016
روز سه‌شنبه تظاهراتی در یکی از خیابانهای منتهی به سازمان ملل برگزار گردید که طی آن سیاستهای روحانی رئیس‌جمهور رژیم ایران محکوم گردید.

تظاهر کنندگان پلاکاردهایی حمل می‌کردند که در آن سرکوب و اختناق و دستگیری مخالفان در ایران محکوم شده بود. در این تظاهرات که تحت حفاظت پلیس برگزار شد و چند ساعت بطول انجامید، شماری از تظاهر کنندگان با پوشیدن لباسهای زندانیان سیاسی و در دست داشتن عکسهای زندانیان قتل‌عام شده، شعارهای مبنی بر ضرورت حسابرسی از سران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت سر می‌دادند همچنین شماری از شرکت کنندگان انواع شکنجه‌هایی که رژیم ایران در زندانها بر روی زندانیان اعمال می‌کند را به نمایش گذاشتند.

جفری روبرتسون رئیس دادگاه جنایتهای جنگی سازمان ملل برای تظاهر کنندگان سخنرانی کرد و خاطرنشان ساخت که جنایتهای رژیم ایران ”غیرقابل توصیف و جنایت ضدبشری به حساب می‌آید“.

در این تظاهرات سوریهای حلب و اپوزیسیون سوریه نیز شرکت داشتند و با سردادن شعارهایی دخالتهای رژیم ایران در سوریه محکوم کردند. .

رسانه اردنی ارم نیوز-21سپتامبر 2016
هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران در شهر نیویورک تظاهرات کردند. و خواستار جلوگیری از شرکت روحانی در اجلاس مجمع عمومی ملل‌متحد به‌دلیل جنایات رژیم تهران علیه مخالفان سیاسی و ادامه اعدامها بود».

مریم رجوی از جامعه جهانی خواستار محاکمه سران رژیم ایران از جمله حسن روحانی در دادگاههای بین‌المللی ـ به‌دلیل شراکت وی در قتل هزاران زندانی سیاسی از هنگام روی کار آمدن آنان در سال 1979 ـ شد.

تلویزیون فاکس‌نیوز در گزارشی درباره تظاهرات ایرانیان در مقابل مقر سازمان ملل گفت:
شما می‌توانید از روی تقویم تاریخ، سالانه در این روز تظاهرات ضد رژیم ایران را در مقابل ساختمان سازمان ملل ببینید. این بار این تظاهرات قبل از سخنرانی و بازدید روحانی در روز پنجشنبه برگزار می‌شود.

کشیش سعید عابدینی یکی از سخنرانان تظاهرات در اعتراض به حضور آخوند روحانی در سازمان ملل در گفتگو با فاکس‌نیوز گفت:
من به هزاران نفری که در اعتراض به آمدن روحانی به سازمان ملل جمع شده بودند گفتم، تصور کنید داعش و القاعده که مسیحیان را سر می‌برند و بسیاری از مردم را می‌کشند، بعد از 30سال، آنها بخواهند به سازمان ملل بیایند و رهبران جهان هم با آنها دست بدهند!. در حالی‌که ما شاهد خونریزی هستیم که آنها انجام می‌دهند، روحانی و اعضای کابینه او هم همین کار را کرده‌اند، او جزو گروهی بود که بیش از 30000نفر را 30سال پیش کشته است! و آنها هم‌چنان به این اعدامها و خونریزی ادامه می‌دهند در چند ماه گذشته حدود 2000نفر در ایران اعدام شده‌اند و لیستی از هزاران نفر از جوانان وجود دارد که قرار است اعدام شوند. بنابراین اعدامها در ایران هم‌چنان ادامه دارد و هرگز متوقف نشده است.

وی در مورد تظاهرات در مقابل سازمان ملل افزود: افراد بسیاری از سراسر آمریکا جمع شده بودند، هزاران هزار نفر، که اکثر آنان ایرانیان مقیم آمریکا بودند. ما تلاش کردیم صدای مردم ایران باشیم که صدایی ندارند.