728 x 90

تشدید سرکوب ,

ایران: کشته شدن کارگر ۱۷ساله اهوازی

-

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
در یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر رژیم به بازار شهر، در آخرین ساعتهای روز سه‌شنبه 19آبان یک کارگر جوان 17ساله به نام علی جلالی بر اثر شلیک مستقیم عوامل نیروهای سرکوبگر رژیم جان خود را از دست داد. این جنایت در یورش عوامل نیروهای سرکوبگر رژیم آخوندی به بازاری در خیابان انوشه در منطقه لشکر آباد اهواز رخ داد. علی جلالی، که در نانوایی محل کار خود مشغول پختن نان بود قربانی شلیک مزدوران رژیم شد که بی‌محابا مردم را هدف گرفته بودند. شمار دیگری از اهالی در این حمله مجروح شدند. اهالی لشکر آباد با هجوم به کلانتری ٣٠ اهواز و درگیر شدن با نیروهای سرکوبگر خشم و اعتراض خود را نسبت به این جنایت و سیاستهای سرکوبگرانه رژیم نشان دادند.

منطقه لشکرآباد یکی از قدیمی‌ترین مناطق اهواز است که هموطنان عرب در آن ساکن هستند. گسترش بیکاری و فقر در میان جوانان این منطقه آنها را وادار ساخته که برای تأمین لقمه‌یی نان برای خود و خانواده‌های محرومشان به راه‌اندازی رستورانها و قهوه‌خانه‌های محلی روی آورند. اهالی این منطقه هم‌چون مردم دیگر نقاط استان خوزستان در شرایطی با فقر و تهیدستی روزگار می‌گذرانند که این منطقه نفت خیز یکی از ثروتمندترین مناطق ایران است.

کارگزاران رژیم آخوندی که از هر گونه تجمع مردم به‌ویژه جوانان در هراسند، از ابتدا با راه‌اندازی این بازار محلی مخالفت کردند و شب گذشته به قصد انهدام، وحشیانه به آن یورش بردند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در شرایطی که حلقه بحرانهای داخلی و بین‌المللی به‌طور مستمر بر گردنش تنگتر می‌شود، ناتوان از پاسخگویی به ابتدایی‌ترین نیازهای مردم تنها راه مقابله با اعتراضات و انزجار فزاینده مردم ایران به‌ویژه در مناطق محرومی چون استان خوزستان را در گسترش سرکوب یافته است. چیزی که افسانه «میانه‌روی و اعتدال» در رژیم ایران و رئیس‌جمهور شیاد آن روحانی را بیش از پیش رسوا می‌کند.

مقاومت ایران ضمن تسلیت به خانواده علی جلالی، عموم مردم ایران به‌ویژه جوانان خوزستان را به حمایت و همبستگی با اعتراضات مردم اهواز فرا می‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
20آبان 94 (11نوامبر 2015)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات