728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,

مقر اصلی پارلمان اروپا - بروکسل کنفرانس پیرامون نقض حقوق‌بشر در ایران با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت

-

 -
-
همزمان با 10دسامبر 2014 روز جهانی حقوق‌بشر
سایت رسمی پارلمان اروپا با درج عکسهای متعددی از کنفرانس نقض حقوق‌بشر در ایران، که روز ده دسامبر در مقر اصلی این پارلمان در بروکسل برگزار گردید، گزارش مصوری از کنفرانس را منعکس کرد

خبرگزاری رویتر:
فراخوان دهها عضو پارلمان اروپا و اعضای ارشد گروه‌های سیاسی به اتحادیه اروپا
برای رسیدگی فوری به وضعیت حقوق‌بشر در ایران
مریم رجوی:
"هیچ چیزی به نام حقوق‌بشر در ایران وجود ندارد"
خبرگزاری رویتر- بروکسل، ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴ – روز چهارشنبه مریم رجوی در یک کنفرانس بزرگ در مقر پارلمان اروپا در بروکسل در ۱۰ دسامبر به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر سخنرانی کرد.
دهها عضو پارلمان اروپا از جمله اعضای ارشد گروه‌های سیاسی ازکشورهای مختلف در کنفرانس سخنرانی کردند.
سخنرانان در حالی‌که نقض آشکار حقوق‌بشر توسط رژیم ایران را محکوم کردند از اتحادیه اروپا و به‌طور خاص خانم فدریکا موگرینی رئیس جدید سیاستهای خارجی اتحادیه اروپا مصرانه خواستند تا با فوریت و با اتخاذ گامهای مشخص به بحران افزایش یابنده حقوق‌بشر در ایران رسیدگی کند.
فرماندار هوارد دین، کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری آمریکا و رئیس سابق حزب دموکرات آمریکا به بروکسل سفر کرد تا در این کنفرانس شرکت و سخنرانی کند.
مریم رجوی جزئیات جنبه‌های مختلف وضعیت حقوق‌بشر در ایران که طی دوره روحانی رو به وخامت گذشته است را تشریح کرد و گفت: "هیچ چیزی به نام حقوق‌بشر در ایران وجود ندارد."

مریم رجوی گفت: برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب هسته‌ای، غرب نیاز دارد قاطعیت نشان دهد. او کشورهای غربی را به‌دلیل دادن امتیازات ناموجه به آخوندها در گفتگوهای هسته‌یی و به‌دلیل سکوت در رابطه با سرکوب داخلی در ایران سرزنش کرد.
او گفت: "گفتگوهای هسته‌یی با آخوندها در سال گذشته به موازات افزایش اعدامها در ایران ادامه یافت. برای اطمینان از موفقیت در گفتگوها، اروپا و آمریکا نه تنها در برابر تراژدی حقوق‌بشر در ایران ساکت ماندند بلکه امتیازات ناموجه به رژیم پیشنهاد دادند. به‌رغم تمامی اینها، مذاکرات شکست خورد و جهان را در وحشت به دست آوردن بمب هسته‌یی توسط یک رژیم وحشی بنیادگرا باقی گذشت."
بنا‌ به گفته رجوی، "این رژیم هیچ ظرفیتی برای پذیرفتن یک معامله برای رهاکردن بمب هسته‌یی را ندارد. این رژیم با یک بن‌بست مواجه است. می‌خواهد به تحریمهای بین‌المللی پایان دهد اما همزمان در وحشت از عواقب رها کردن ابزار بقای خود به‌سر می‌برد... آخوندها به‌دلیل فشارهای افزایش یابنده حاضر به مذاکره شدند. آنها امضای قرار داد را به‌دلیل امتیازات متوقف کردند. تنها راه رو به جلو فشار بیشتر و تحریمهای بیشتر است.

اپوزیسیون در تبعید ایران خواستار تحریمهای بیشتر علیه حکومت تهران می‌شود
رجوی: ”در انتهای تونل یک بمب اتمی وجود دارد ”
خبرگزاری اتریش-بروکسل 10دسامبر 2014
اپوزیسیون ایران از اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا خواستار تحریمهای بیشتر علیه رژیم ایران شد تا فشار روی رژیم در مناقشه اتمی با غرب افزایش یابد. مریم رجوی روز چهارشنبه در پارلمان اروپا گفت: ”تنها راه رو به جلو افزایش فشار و بیشتر کردن تحریمها می‌باشد“.
مریم رجوی گفت: ”در انتهای تونل ماراتون مذاکرات هیچ نوری وجود ندارد ”او همچنین به این اشاره کرد که به موازات گفتگوهای اتمی غرب با رژیم تهران، تعداد اعدامها در ایران افزایش یافته‌اند.
مریم رجوی سؤال کرد: ”چگونه دولتهای اروپایی می‌توانند سکوت خود در قبال سرکوبی که توسط رژیم اعمال می‌شود را توجیه کنند؟.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات