728 x 90

پیچ خطرناک، بحران ناکارآمدی، تهدید سرنگونی

پاسخ مردم ایران به آخوندهای چپاول‌گر
پاسخ مردم ایران به آخوندهای چپاول‌گر

روز پنجشنبه ۲۶مرداد، آخوندها و طلبه‌های دلواپس خامنه‌ای در قم به صحنه آمدند و در وحشت از انفجار خشم مردم بر اثر فشارهای اقتصادی به روحانی هشدار دادند و او را تهدید کردند که مثل رفسنجانی سرش را زیر آب می‌کنند. واکنشهای مقامات و مهره‌های دو باند نسبت به این ماجرا، وجه بالغ‌تری از بحران درونی نظام را نشان می‌دهد.

دلواپسان حوزه قم پشت وحشت خامنه‌ای از پیآمد بحرانهای اجتماعی–اقتصادی سنگر گرفتند. خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در گزارش تصویری خود از دلواپسها، از دغدغه‌های خامنه‌ای شروع کرد: «ما امروز دچار مشکلیم نمیشه مشکلات مردم گلایه‌های مردم را نادیده گرفت. باید جدی بگیرند».

اما در ادامه آخوندهای دلواپس اذعان کردند که مشکل در «جدی نبودن» کارگزاران حکومتی نیست و یکی از آنها بر فساد فراگیر انگشت گذاشت: «ریشه اکثر این مشکلات همان فسادی است که در بدنه مدیریت کلان جامعه بوده حالا در تمام قوا بوده. به‌خصوص در دولت».

دیگری از قدرت‌پرستی و سودجویی سران حاکمیت گفت: «مهم‌تر از همه اینها این است که متأسفانه مسئولینی در سر حکومت آمدند که اینها هیچ باوری به انقلاب ندارند باوری به منافع مردم ندارند».

یکی دیگر هم از بی‌آیندگی آن خبر داد: «مآآمانقلاب اسلامی با این اوضاع نابسامان بانکی به نتیجه خودش نخواهد رسید».(خبرگزاری تسنیم۲۸مرداد ۹۷)

ناکارآمدی و بی‌برنامگی نظام اعتراف دیگر آخوندهای دلواپس است. در این رابطه آخوندی به نام زائری می‌گوید: «آن ایرانی که ازش حرف می‌زنیم آینده‌یی که ازش حرف می‌زنیم این تدبیر می‌خواهد عقل می‌خواد شعور می‌خواد. با شعار که نمیشه مملکت را اداره کرد».(تلویزیون رژیم ۲۸مرداد ۹۷)

در واکنش حامیان روحانی به دلواپسان خامنه‌ای، علاوه بر ناکارآمدی، فساد فراگیر و بی‌برنامگی، وجه جدی‌تری از بحران درونی بیرون می‌زند.

در این رابطه یک نماینده مجلس ارتجاع به نام شیرانی خراسانی می‌گوید: «آنچه امروزها در جامعه و مجلس رخ می‌دهد حاصل ساختار نامتناسب در اداره کشور است ولی ما به‌جای توجه و تصحیح ساختارها پرخاش به اشخاص را شیوه کارمان قرار داده‌ایم و با عناوین مختلف بر یکدیگر و اشخاص بی‌رحمانه می‌تازیم، اعتماد مردم که بالاترین سرمایه یک نظام است را هدف قرار داده‌ایم و بر سر شاخه نشسته و بن را می‌بریم».(خبرگزاری مجلس ۲۸مرداد ۹۷)

آخوند هاشم بطحایی عضو خبرگان ارتجاع هم گفت: «با تجمعات تخریبی آب به آسیاب دشمن نریزید».

آخوند مصطفی درایتی از باند روحانی با اشاره به پتانسیل انفجاری جامعه، نسبت به کنترل جنگ باندی هشدار داد و گفت: «به‌نحوی رفتار کنند که آتش به یک خرمن آماده نزنند، خرمنی که اگر آتش بگیرد، خاموش کردن آن سخت است».

محسن هاشمی، پسر رفسنجانی و رئیس شورای قلابی شهر تهران، این وحشت را صریح‌تر ابراز کرده و می‌گوید: «باید بدانیم همه ما در کشتی جمهوری اسلامی هستیم و هر آسیبی وارد شود، دامن‌گیر همه ما خواهد شد و امروز فرصت را برای کاهش نارضایتی جامعه غنیمت شماریم شاید فردا دیر باشد».(خبرگزاری مهر ۲۸مرداد ۹۷)

به این ترتیب در پیچ خطرناکی که خامنه‌ای نسبت به آن هشدار داده، فساد فراگیر، بی‌برنامگی و ناکارآمدی کارگزاران، در برابر ظرفیت فزاینده انفجاری جامعه، تصویر روشنی از سرنگونی حاکمیت را ارائه می‌دهد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات