728 x 90

ویروس کرونا و وحشت از ویروس بی‌اعتمادی

ویروس کرونا
ویروس کرونا

هرگز و هیچ‌گاه از حکومت آخوندی آمار و ارقام و گزارش دقیقی درباره‌ٔ فجایع اجتماعی و آسیب‌های عمده‌یی که حاکمیت در آن نقش مستقیم داشته، منتشر نگردیده. این موضوع عملاً به یک قانون پایه‌ای در سلطنت مطلقه‌ٔ فقیه تبدیل شده است.

از جنگی که خمینی به مردم ایران تحمیل کرد تا قتل‌عام زندانیان سیاسی و قتل‌های زنجیره‌ای و زلزله‌های تلخ و سیل‌های هولناک، هرگز نه تنها یک گزارش جامع و مانع از نهادهای حکومتی داده نشده، بلکه حتی گزارشهای مردمی هم توسط عناصر و بخش‌های مخلتف حکومتی مورد تشکیک قرار گرفته یا با آمارهای متقابل و متفاوت زیر علامت سؤال رفته است.

حالا حکایت مردم ماست و هجوم ویروس کرونا، «خطای انسانی» و ارمغان جدید سپاه برای ملت ایران!

 

گسترش ویروس کرونا در سایه‌ٔ تکذیب‌ و تاییدها

ارائه‌ٔ آمار و ارقام متناقض از گسترش ویروس کرونا در ایران، به اوجی بی‌سابقه رسیده و اخبار تأسف‌بار بیماری و مرگ هموطنان‌مان، تبدیل به موضوعی برای کشمکش و جنگ قدرت باندی و تصفیه‌ حساب‌های حکومتی شده است. برای مثال نماینده‌ٔ خامنه‌ای از قم در مجلس ارتجاع آمار مرگ ۵۰تن از قربانیان کرونا را (تنها در همین شهر) می‌دهد. (امیرآبادی ۵اسفند)، سپس معاون وزیر بهداشت آن‌را تکذیب کرده و می‌گوید: «اگر تعداد فوت شدگان قم نصف یا حتی یک چهارم این عدد هم باشد، استعفا می‌دهم».(ایرج حریرچی-عصر ایران۵ اسفند ۹۸) از سوی دیگر تلویزیون حکومتی آمار ۱۲فوت شده بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را می‌دهد. در پاسخ نماینده‌ٔ دیگر مجلس ارتجاع از قم همین آمار۱۲نفر را نیز نادرست می‌خواند و اعلام آن‌را «آسیب‌زا» می‌داند!(فارس۵اسفند ۹۸)

این در حالی است که در سایه‌ٔ بی‌عملی و پنهان‌کاریهای بی‌شرمانه سردمداران حاکم نظام ولایت، ویروس کرونا با سرعتی هول‌انگیز در حال گسترش از شهری به شهر دیگر و گرفتن تلفات از مردم بی‌دفاع ایران است و به این ترتیب سردمداران رژیم با جان و هستی مردم بازی می‌کنند.

 

درصد عجیب و متفاوت تلفات ویروس کرونا در ایران

پنهان‌کاری آخوندها در اعلام آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا آن‌قدر شدید است که همه‌ٔ دنیا را در جمع‌بندی مات و متحیر کرده است. برای مثال کره‌جنوبی با آمار ۸۳۳مبتلا به ویروس کرونا تا امروز، تنها ۸تلفات داشته که کمتر از یک درصد است. حتی اگر اعلام رسمی تلویزیون حکومتی آخوندی را ملاک بدانیم، ۹۵بیمار و ۱۷تن فوت شده، یعنی آمار تلفات ویروس کرونا در ایران نزدیک ۲۰درصد است!.

پر واضح است که این موضوع ربطی به تفاوت ویروس کرونا در چین با ویروس کرونای ایرانی ندارد، بلکه دروغ‌گویی و پنهان‌کاری در نظام دروغ‌پرداز ولایت فقیه است که با دجالگری خاص خود و ارائه‌ٔ آمار دروغین، عملاً کار پیشگیری و درمان بیماران را مختل می‌سازد و آمار صحیحی از مبتلایان به ویروس کرونا در دسترس مردم نمی‌گذارد.

 

اعتراف ناگزیر؛زمان واقعی ورود ویروس کرونا به ایران

بر اساس تجربیات از شیوه‌ٔ عملکرد ویروس کرونا، فرد مبتلا بین ۱۰تا ۱۴روز دوره‌ٔ کمون دارد و علائم بیماری پس از آن ظاهر می‌گردد. از آنجا که به گفته‌ٔ مقامات نظام، اولین قربانیان ویروس کرونا در قم هرگز سفری به چین نداشته یا در معرض برخورد مستقیم افراد چینی نبوده‌اند، با توجه به تاریخ فوت این دو بیمار در پایان بهمن‌ماه، با در نظر گرفتن دست کم یک واسطه، باید ورود ویروس کرونا به ایران را پیش از بهمن دانست. به‌خصوص که موارد ابتلا به ویروس کرونا در چندین شهر مختلف ثبت شده و نه تنها در یک نقطه. ذکر این نکته هم ضروری است که به اعتراف رسانه‌های حکومتی (روزنامه‌ ایران ۲۳بهمن ۹۸) اولین بار در ۲۱بهمن بانوی هموطن ۶۳ساله‌ای در بیمارستانی در تهران قربانی ویروس کرونا شد.(امری که طبق معمول توسط مقامات «پاک‌دست»! حکومتی تکذیب شد). این تاریخ تخمینی تا اینجا تنها یک نظریه است‌؛ اما وقتی به اعترافات ناگزیر مهره‌های نظام ولایی توجه کنیم، این نظریه به‌خوبی اثبات شده است.

مصطفی مهرآئین، یک کارشناس حکومتی در روز سوم اسفند ۹۸گفت: «ویروس کرونا در چین به مدت ۳ماه توسط دولتش پنهان می‌شده یعنی بیش از پنج ماه این ویروس به ایران ورود کرده چون ما بیشترین مراودهٔ تجاری و توریستی را با کشور چین داریم. به همین دلیل هنوز ایرلاین ماهان در تردد با چین است و آقایان می‌گویند برای کمکهای بشردوستانه است؟ الآن سه روزه که رسما اعلام کردند کرونا ویروس به ایران آمده و در عرض همین مدت کوتاه ماسک نایاب شده است آن وقت ما به چین کمک بشردوستانه می‌کنیم؟».(روزنامه حکومتی جهان صنعت)

در کنار این خبر باید سخنان وزیر بهداشت روحانی را درباره‌ٔ مبتلایان به ویروس کرونا، در شامگاه پنجشنبه اول اسفند مورد توجه قرار داد: «از نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند!» این یعنی حتی بیماران فوت شده بر اثر ویروس کرونا هم مبتلا به کرونا نبوده‌اند! با این تعریف، روشن است که ویروس کرونا از مدتها پیش به ایران وارد شده است.

 

ویروس کرونا و بی‌اعتمادی مطلق مردم به حکومت

اگر روزی تنها این مقاومت ایران بود که اقدام به افشای دروغهای ننگین آخوندهای حاکم بر ایران می‌کرد، امروزه دیگر علاوه بر مردم ستمزده ایران، حتی عوامل همین نظام ضدبشری هم زبان به اعتراف گشوده و ذلیلانه به رسوایی بی‌اعتمادی مطلق مردم به حکومت، اقرار می‌کنند. توجه کنید:

«به‌دلیل عدم‌اطلاع‌رسانی در بحرانهای اخیر مانند اصابت موشک به هواپیما اوکراینی و عدم ‌ارائه آمار کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه، اعتماد مردم تحت‌تاثیر قرار گرفته...».(روزنامه حکومتی آرمان ۳ اسفند ۹۸)

مهره‌ای به‌نام امیرمحمود حریرچی، تحت عنوان جامعه‌شناس به روزنامهٔ آفتاب‌یزد از باند مغلوب می‌گوید: «مهمترین دلیل ترس و وحشتی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم بی‌اعتمادی مردم به مسئولان است که البته مسبوق به سابقه است».(۵ اسفند ۹۸)

این روزنامه در ادامه چنین نتیجه می‌گیرد که: «به نظر می‌رسد این روزها بیش از ویروس کرونا، باید از بی‌اعتمادی در جامعه و تزریق رعب و وحشت به مردم ترسید چرا که در چنین شرایطی اوضاع از آن چیزی که فکر می‌کنیم بدتر خواهد شد.جامعه ما با همبستگی و اعتماد به یکدیگر می‌تواند بحران کرونا را نیز پشت سر بگذارد اما افزایش ترس در جامعه اتفاقاتی را رقم خواهد زد که کرونا را به یک فاجعه تبدیل می‌کند».

به نظر می‌رسد این روزها در کنار خون ریخته شده شهدای قیام آبان و از دست رفتن جان ۱۷۶انسان بر اثر جنایت سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی با موشکهای سپاه، خشم و نفرت و برانگیختگی عمومی از پنهان‌کاری حاکمان، حول ویروس کرونا، آن‌چنان بالا گرفته که این وضعیت به‌شدت بحرانی یک انفجار بزرگ را در تقدیر دارد. انفجاری که خامنه‌ای و گماشتگانش را به سمت زباله‌دان تاریخ سوق می‌دهد.