728 x 90

معنای تحریم «بیت»العنکبوت خامنه‌ای (۱۴)

در بررسی شاخک‌های مرموز بیت‌العنکبوت دیدیم همهٔ آنان به‌طور گسترده در قلع و قمع مخالفان، پرونده‌سازی، فساد و پیشبرد سیاست‌های سرکوبگرانه خامنه‌ای نقش دارند. در این شماره نگاهی کوتاه به سابقهٔ آخوند احمد شفیعی و وحید حقانیان خواهیم داشت.

آخوند احمد شفیعی

آخوند احمد شفیعی معاون اسبق وزارت اطلاعات یکی از مشاوران خامنه‌ای در بیت است. او که وقیحانه از عملکرد وزارت در قتل‌های زنجیره‌ای دفاع می‌کند، مانند دیگر هم‌قطاران خود در سرکوب و کشتار زندانیان نقش فعال داشته است. شفیعی بارها در تشریح توجه خاص خمینی به شکنجه‌گران و آدمکشان وزارت اطلاعات گفته است: «در وزارت اطلاعات برداشت ما همیشه با دوستان این بود که تنها حامی جدی و ثابت وزارت اطلاعات و نیروهای آن، حضرت امام بود. آن‌قدر امام از شغل و این مجموعه حمایت می‌کرد که به‌گونه‌یی بد عادت شده بودیم که اگر کسی تحویل‌مان نمی‌گرفت و یا انتقادی می‌شد برای‌مان خیلی سنگین بود و احساس می‌کردیم که چرا این‌ها مانند امام، قدردان ما نیستند»

وحید حقانیان

این فرد مرموز کسی است که از او به‌عنوان مشاور اجرایی خامنه‌ای نام برده می‌شود. به‌عنوان یک صاحب‌منصب در بازرسی ویژه دربار خامنه‌ای پر و بال گرفت و در بسیاری از دیدارهای خامنه‌ای پشت سر او قرار می‌گیرد.

او از معدود پاسدارانی است که بدون داشتن سابقه نظامی به سرعت در حلقهٔ سرکردگان سرکوب قرار گرفت و سال ۱۳۶۴فرمانده گشتهای سرکوبگر پاسداران موسوم به «گشت ثارالله» شد. پاسدار حقانیان به‌واسطه خدمات سرکوبگرانه‌اش از عناصر مهم اجرایی بیت‌العنکبوت گردید

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات