728 x 90

رئیس‌جمهور آلبانی اعتبارنامه سفیر فلسطین را دریافت کرد

الیر متا و هنا شاوا
الیر متا و هنا شاوا

الیر متا رئیس‌جمهور آلبانی روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ اعتبارنامه سفیر فلسطین خانم هنا شاوا را دریافت کرد.

رئیس‌جمهور آلبانی روابط دوستانه آلبانی و کشور فلسطین را مورد تقدیر قرار داد و بر ضرورت ارتقا و گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها منافع دوجانبه تأکید کرد.

الیر متا به‌طور خاص در حمایت از تمامی تلاشهای جامعه بین‌المللی در ارائه پروسه صلح خاورمیانه اظهار داشت:

«این بسیار مهم است که راه‌حل صلح‌آمیزی که هر دو کشور را به‌رسمیت می‌شناسد ارائه گردد».

 

لازم به یادآوری است که الیر متا اواسط بهمن ۹۷ در رابطه با اخراج سفیر رژیم ایران از این کشور طی سخنانی در سنای آمریکا نسبت به خلأ حضور آمریکا در منطقه بالکان هشدار داد و گفت: این موضوع باعث می‌شود برخی از طرفهای خارجی از آن سوء‌استفاده کنند و بنیادگرایی را در این منطقه توسعه دهند.

چند هفته پیش ما سفیر رژیم ایران در تیرانا به همراه یکی از کارکنان سفارت این رژیم را به‌دلیل این‌که امنیت ملی ما را مورد تهدید قرار داده بودند، اخراج کردیم.

کاهش و فقدان هماهنگی بین آمریکا و اروپا در منطقه بالکان می‌تواند باعث وجود یک خلأ در منطقه بالکان شود.

لازم به یادآوری است که ساندر لِشی وزیر کشور آلبانی روز ۲۹ آذر ۹۷ درباره اخراج سفیر رژیم و اخراج رئیس ایستگاه وزارت اطلاعات در مصاحبه‌یی با تلویزیون ویژن پلاس گفت: آلبانی امروز از دیروز امن‌تر است، رژیم ایران به‌عنوان حامی اصلی تروریسم در دنیا شناخته شده است.

وی در رابطه با مجاهدین خلق مستقر در آلبانی گفت: مجاهدین تهدیدی برای ما نیستند، ما به آنها به‌عنوان دوست خوش‌آمد گفته‌ایم. مجاهدین در سایر کشورها هم تحت تهدید بوده‌اند، این یک شیوه‌ای است که افراد نیروهای امنیتی با پوش دیپلمات اقدام به اعمالی کرده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات